Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

  • "Любов у наших серцях" (Нижник Ольга, Шпуляк Світлана)

    Автор: Шпуляк Світлана. Дата публікації: 04.04.2016.

    Теги: Любити

    Форма нашого проекту - виховний захід для учнів 5-11 класів. Мета проекту: сформувати в учнів розуміння поняття «любов», розвивати в школярів це світле почуття та виховувати в них різносторонню любов до усього, що нас оточує. У проекті продемонстровано теоретичний і практичний матеріал актуальної на сьогоднішній час проблеми любові, яка включає в себе: любов до Бога, до батьків, до Батьківщини, до природи, до ближнього та до протилежної статі.

    Детальніше
  • "Щоб нація стала вільною, їй достатньо цього захотіти" (Ковальчук Катерина, Яцюк Юлія)

    Автор: Катя Ковальчук, Andrii Vel'hach. Дата публікації: 04.04.2016.

    Теги: Бути вільною людиною

    Тема нашого виховного заходу – «Щоб нація стала вільною, їй достатньо цього захотіти». Ми обрали цю тему, щоб донести до старшокласників всю важливість окремої особистості у формуванні вільної, незалежної, демократичної держави. Вони повинні зрозуміти, що удосконалюючи самих себе, можуть створити сильну націю. Ця тема є як ніколи актуальною, оскільки наш народ намагається здобути свободу.

    Детальніше
  • Що означає бути вільною людиною? (Ліліана Шевчук)

    Автор: Shevchuk Liliana. Дата публікації: 01.04.2016.

    Теги: право, добро, віра, відповідальність, неповторність, вибір, рівність

    Мета виховного заходу: сприяння усвідомленню учнем: • ствердження у кожному учневі (учениці) первинності духовно-моральних цінностей і людської гідності; • поняття свободи та її важливість у житті людини. Завдання виховного заходу: • Донести зміст обраної новели Хартії до учнів («Бути вільною людиною»); • Формувати повагу до своєї гідності, гідності інших, нашого краю та України; • Розкривати важливість знань про духовність, мораль і етику для досягнення успіху в професії, поваги в громадян. Форма виховного заходу: заняття з елементами тренінгу для учнів 10—11 класів із застосуванням технік арт-терапії.

    Детальніше
  • Свобода - відповідальність, ось чому більшість її боїться

    Автор: Oksana Slobodian. Дата публікації: 10.03.2016.

    Теги: вільний, патріот, свобода, відданість, любов, батьківщина, гра, фест

    За "Хартією вільної людини" ми бачимо позиції, які зачіпають за душу, душу людини, душу патріота та душу справжнього Українця (я не помилилась, Українця, з великої літери). Вільний, бо живий, але чи варто жити якщо невільник? В історії нашого народу неодноразово необхідно було боротись за власну волю, та що таке ВОЛЯ сьогодні? Я пишу про волю і патріотичну гру. Свідомість свободи та військову патріотичну гру вбачаю як єдине ціле та нероздільне. Перше - наштовхує на роздуми, а як за освітою, педагог - реалізовує описане. Отож, приємного перегляду.

    Детальніше
  • Свобода особистості та її самореалізація

    Автор: Оксана Ногас. Дата публікації: 24.02.2016.

    Теги: особистість, суспільство, морльна розиція

    Оскільки людство і прогрес не стоять на місці, часи міняються і цінності теж, в цій науковій статті я вирішила якомога докладніше описати шляхи реалізації особистості в теперішньому суспільстві. Дивлячись на те , щоб людині присутнє бажання до самореалізації багато хто з нас виражається за рахунок творчості, що я і хотіла описати. Кожен з нас шукає своє місце в суспільстві, і знайти себе протягом життя є одною з основних цілей кожної людини. Часто нам важко найти своє і те, що відповідає нашим бажанням і здібностям. Розглядаючи ці питання, хотілося б також не забувати моральні принципи, тому що реалізація особистості великою мірою залежить від того, за якими принципами живе певна людина. Гармонічне поєднання здорового тіла та психологічного стану, дає змогу залишити труднощі позаду і ще ближче наблизитись до свободи особистості. Продовж років шляхи самоутвердження часто змінювалися. Цінності і потреби суспільства-збільшувались. З’являються нові професії , і в людини стає більшим вибір, як реалізуватися і проявити свою особистість. Вибір великий, але як знайти саме своє?

    Детальніше
  • Наше майбутнє - у наших руках (Якимишин О., Томасюк Н.)

    Автор: Якимишин Лєна. Дата публікації: 23.02.2016.

    Теги: Відповідальнвсть, старанність, цілеспрямованість

    Проект пропагує таку ідею як те, що ми господарі свого майбутнього, адже все починається із нас, і щоб стати господарем держави, в першу чергу потрібно стати господарем свого життя, сім’ї, тіла та душі.

    Детальніше
  • Наше майбутнє – у наших руках

    Автор: Віктор Мандзюк (Delf). Дата публікації: 22.02.2016.

    Теги: світлого

    Все починається із нас. Щоб стати господарем держави, в першу чергу потрібно стати господарем свого життя, сім’ї, тіла та душі, а також не задумуватись про матеріальні речі, адже щастя не у них. Лише коли ми по-справжньому відчуваємо смак життя, вдихаємо його на повні груди – ми щасливі і впевнені, що життя прожите недаремно. І сьогодні наше свято спрямоване саме на те, як стати щасливою людиною, як бути господарем свого майбутнього, брати відповідальність за свою долю, долю дітей та країни в цілому, у свої руки.

    Детальніше
  • Наша дума, наша пісня...

    Автор: Брикайло Маринка. Дата публікації: 22.02.2016.

    Теги: Народна пісня, жанр, стиль, виконавець.

    Народна пісня як складова генофонду нації супроводжує людину крізь все її життя. Проект орієнтований на учнів старшого шкільного віку. Його метою є популяризація української народної пісні як національного надбання. Вивчення народних пісень, їхнього змістового компоненту сприятиме формуванню в дітей морально-етичних навичок, патріотичних мотивів і любові до рідної землі. На прикладі відомих виконавців народних пісень можна показати шлях людини до успіху.

    Детальніше
  • Активність - основа свідомого суспільства

    Автор: Марія Джус. Дата публікації: 21.02.2016.

    Теги: активність громадянин суспільство

    В основі даного проекту лежить розробка виховного заходу для 7 класу.

    Детальніше
  • Активність - основа свідомого суспільства

    Автор: Марія Джус. Дата публікації: 21.02.2016.

    Теги: Активність Громадянин Свідомість Суспільство

    В основі даного проекту лежить розробка виховного заходу для 7 класу.

    Детальніше
  • Гуштик Марія, Палац Юлія "Місто для людей"

    Автор: Гуштик Марія. Дата публікації: 21.02.2016.

    Теги: Місто, чистота, відповідальність, комфорт, люди, озеленення, рослини, господар

    Проект озеленення міста, який створений, щоб навчити школярів бути господарями власного міста, тобто піклуватися про прості речі: порядок свого дому, під’їзду чи вулиці, чистоту повітря, наявність красивих насаджень, які милують око; шляхом озеленення території міста Тернопіль покращити екологічний стан довкілля та підвищити рівень екологічної свідомості громадян, а також залучити учнів до практичної діяльності з розв’язання проблем навколишнього середовища місцевого значення.

    Детальніше
  • "Місто активних людей"(Дяк О.О.,Крайник О.М)

    Автор: Олеся Дяк. Дата публікації: 21.02.2016.

    Теги: Цілеспрямованість, ініціативність, оптимізм, державність

    Проект зорієнтований на молодь (11 клас)для формування активної життєвої позиції громадянина.

    Детальніше
  • "Великі права маленьких громадян" (Бойчук Н., Брилінська О.)

    Автор: Наталія Бойчук. Дата публікації: 21.02.2016.

    Теги: дитина, право, суспільство, захист, свобода, рівність

    Бути відкритим суспільством означає бути спільнотою, переконаною у великій цінності людського життя і демократичного устрою. Одне з основних завдань такого суспільства – виховання вільної людини. А, як відомо, процес виховання починається ще змалечку. Діти – це майбутнє кожної держави, тому вони повинні бути забезпечені особливими правами, особливим захистом та відчувати з боку суспільства увагу, турботу, підтримку, розуміння. Зважаючи на це, ми розробили соціальний проект на основі ідей Хартії вільної людини, мета якого – ознайомити учнів ЗОШ з їхніми правами згідно з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини; формувати у них відчуття захищеності, соціальної рівності та усвідомлення себе як частини великого суспільства.

    Детальніше
  • Веселовська Ольга, Лесіцький Андрій. Ліга старшокласників

    Автор: Андрій Лесіцький. Дата публікації: 21.02.2016.

    Теги: мужність, сила, працьовитість, вміння, практичність, турботливість, активність, справедливість, охайність, відповідальність, зрілість

    Проект розрахований на 1 рік. Учням у процесі його реалізації необхідно буде створити не тільки проект квітника у дворі школи, а і реалізувати його у процесі своєї діяльності. Саме групова праця є тією рушійною силою, яка допоможе не тільки згрупувати колектив для досягнення спільної мети, а і навчить учнів бути господарями на своїй землі, Проект складається з двох частин – теоретичної і практичної.

    Детальніше
  • Гульовата Х. Пастух М. Держава - це твій дім!

    Автор: Христина Гульовата. Дата публікації: 20.02.2016.

    Теги: держава, сільське господарство, відповідальність, господар, порядок, безпека, працелюбність.

    Сільське господарство належить до найдавніших видів господарської діяльності людини. З давніх часів Україна відома своєю сільськогосподарською продукцією серед інших народів і країн. Сільське господарство України має дуже гарні природні умови для розвитку. Для нас є важливим, щоб в майбутньому Україна вийшла на новий рівень сільського-господарського виробництва. Своїм проектом хочемо зробити невеликий крок до цього. Даний проект зумовлений актуальними проблемами в сільському господарстві України, і пошуком шляхів їх вирішення. Представляє собою урок географії для учнів середньої школи. Основною метою проекту є надання учням повної інформації про сучасний стан галузі і можливості учням самостійно шукати шляхи виходу з неї.

    Детальніше
  • Лідерство і чи готовий ти до такої відповідальності? (Шостак Наталія, Товпига Лілія)

    Автор: Natalia Shostak. Дата публікації: 20.02.2016.

    Теги: Лідер, лідерство, відповідальність

    Всім відомо, що проблема лідерства не нова, проте зараз вона по-особливому актуальна. Лідером прагне стати кожен, оскільки це престижно, прибутково і, як декому здається, дуже легко. Але чи потрібно нам стільки лідерів? До чого призводить проблема завищеної самооцінки та як уникнути суперечок в країні, де всі прагнуть до лідерства? Хто такі диванні лідери? На ці та інші питання учасники зможуть відповісти, прийнявши участь у тренінгу. Проект розроблений таким чином, що учасники матимуть змогу почути думку інших, про те, чи взяли б вони на себе відповідальність бути лідером, зможуть перевірити свої лідерські якості, або їх відсутність. Для цього в проекті використано метод соціального опитування, евристичної бесіди, а також учасники приймуть участь в інтерактивних вправах.

    Детальніше
  • Николюк М. Петрович І. "Який господар, такий і дім"

    Автор: Іванна Петрович. Дата публікації: 19.02.2016.

    Теги: наполегливість, відповідальність, домівка, планета, оселя, забруднення, добробут

    Задумаймося над прислів’ям: «Який господар, такий і дім»! Одразу на думку спадають слова: турбота, чистота, домівка. Але чи кожна людина може сказати, що вона є дбайливим господарем? На мою думку, ні. Кожен з нас уявляє своє існування по-різному. Ми, чомусь, часто забуваємо, що крім нас є ще й інші, чомусь в один голос ми кричимо про демократію, та до кінця не розуміємо, що демократія припиняє своє існування в той момент, коли ми своїми діями заважаємо іншим; ми любимо розкіш, гроші, гарні речі, та забуваємо про свою духовність і стаємо мізерними і ницими… Ми вбиваємо, нищимо, руйнуємо... Для нас немає святості, нема Бога, ми не боїмося нікого, ми не думаємо про завтрашній день, ми живемо одним моментом, не розуміючи, що безповоротно губимо самих себе. Тому метою даного проекту є формування в учнів середньої школи почуття дбайливого господаря, відповідальності за власні вчинки, а також виховання знань, вмінь і навичок правильної поведінки з оточуючим світом.

    Детальніше
  • Медюх Людмила - «Не будь рабом на чужині, а будь господарем вдома!»

    Автор: Людмила Медюх. Дата публікації: 19.02.2016.

    Теги: Господар, Батьківщина, еміграція, безробіття, працевлаштування.

    «Не встидайся – то твоя земля, не встидайся – то Україна. Добре там є, де нас нема – стань для батька нормальним сином» - такі знайомі нам і наразі такі актуальні слова Андрія Кузьменка. Бути господарем, в своїй державі – надзвичайно важливе завдання українців. Подолати хворобу споживацтва та невгамовних фінансових апетитів мусить кожен мусить кожен вільний громадянин. Саме такі заповіді сформовані в Хартії вільної людини, в документі, котрий має стати настільною книгою у житті української громади. Актуальність даної проблеми і значення її для створення здорового українського суспільства зумовили вибір теми нашого проекту: «Не будь рабом на чужині, а будь господарем вдома!».

    Детальніше
  • "Школа твоєї мрії"(Наливайко Марія та Попович Наталя)

    Автор: Наталя Попович. Дата публікації: 19.02.2016.

    Теги: Освіта,Розвиток,Держава,Успіх

    Для створення моделі школи, яка б втілювала мрії школярів ми розглянули освітні системи США, Японії, Німеччини і Польщі. Проаналізувавши багаторічний досвід цих країн в освітній сфері ми вибрали, на нашу думку найоптимальніші ідеї для школи мрії.

    Детальніше
  • Демократична спільнота народів (Біланик І., Дунець У.)

    Автор: Ірина Iryna. Дата публікації: 19.02.2016.

    Теги: демократія, спільнота, народ

    У даному проекті представлено методичні розробки уроку-дебатів, що покликаний сформувати цілісне бачення положень «Української Хартії вільної людини». Проект сприятиме формуванню окремих відповідальних особистостей, котрі свідомо будуватимуть майбутню українську спільноту. При цьому увага учасників буде зосереджена на основних аспектах діяльності людини: її індивідуального та колективного вимірів. Проект побудовано на основі центральних положень десятої новели Хартії – Бути учасником демократичної спільноти народів.

    Детальніше
<< | 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-300 | 301-320 | 321-340 | 341-360 | 361-380 | 381-400 | 401-420 | 421-440 | 441-460 | 461-480 | 481-500 | 501-520 | 521-530 | >>