Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

Свобода особистості та її самореалізація

Автор: Оксана Ногас. Дата публікації: 24.02.2016.

Теги: особистість, суспільство, морльна розиція

Актуальність
Полягає в розвитку і формуванні людини як особистості, завдяки її активній взаємодії з навколишнім середовищем яка відбувається у формі діяльності. Бездіяльність особистості не можлива.
Об’єкт роботи
Свобода особистості та її самореалізація
Предмет
Теоретичні та практичні аспекти вивчення психологічної основи діяльності людини та становлення її як основною складовою суспільства
Мета
Вивчення людини не тільки як біологічної істоти, але й як істототою суспільною, що має свідомість та самосвідомість. Адже завдяки суспільству вона має змогу не тільки працювати і пізнавати світ, а й усвідомлювати, співвідносити свої потреби і бажання з обставинами життя.
Цільова аудиторія.
Учні старших класів, студенти, аспіранти.
Завдання
Визначити поняття особистості як суспільної істоти.
Розкрити особливості розвитку індивіда в соціокультурному середовищі
Проаналізувати систему домінуючих мотивів поведінки і діяльності людини, які визначають спрямованість особистості
Окреслити проблемні питання свободи та самореалізації
Результат роботи
З моменту народження дитина потрапляє у сферу дії економічних, морально-політичних та ідеологічних суспільних відносин ,які через спілкування і активну діяльність розвивають її соціальні якості і формують її як особистість. Це тривалий і складний процес, що має історичний характер. Як багатогранне і динамічне утворення особистість завжди змінюється і розвивається. Суспільна природа людини реалізується через її належність до різних спільнот у яких виникають і розвиваються міжособистісні стосунки. Їх структура і особливості залежать від того, в які групи включається людина, які права та обов’язки для себе вибирає.

Блог: http://ksufreedomself.blogspot.com/

назад