Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • "Вчимося смачно готувати"

  Автор: Лахманюк Антоніна. Дата публікації: 01.02.2014.

  Теги: їжа, рецепт, смачно, здоров'я, кулінарія

  Важливим для кожного з нас є, було і буде наше здоров'я. Його збереженню сприяє корисне та раціональне харчування. Проект "Вчимося смачно готувати" має на меті: допомогти людям, які не вміють, але прагнуть навчитися куховарити; додати впевненості у тому, що вони самі можуть смачно готувати на своїх кухнях; змінити уявлення про кулінарію багатьох жителів міста; створювати затишну атмосферу, дарувати приємний настрій та задоволення.

  Детальніше
 • Спортивна сім'я - здорова нація

  Автор: Постернак Коля. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Спорт, здоров'я, сім'я,молодь

  Проект “Спортивна сім’я – здорова нація” має на меті виховати потребу й інтерес у сім’ї до занять фізичними вправами.

  Детальніше
 • Лірика спорту

  Автор: Солодухо Андрій. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Спорт, здоров'я, фізична культура

  Проект спрямований на розбудову спортивних майданчиків міста.

  Детальніше
 • "Підвищення екологічної культури тернополян "

  Автор: Оля Мохун. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: культура, екологія, довкілля, виховання, сміття, здоров'я, очищення, розвиток, повітря, середовище, реклама, загазованість, зелень, чистота

  Соціальний проект «Підвищення екологічної культури тернополян» покликаний в короткі строки шляхом агітаційної, інформативної та роз’яснювальної роботи покращити екологічний стан міста завдяки покращенню екологічної культури його мешканців. Проект містить наступні напрямки свого втілення в залежності від соціальної групи на які спрямований. Для школярів та студентів повинні проводитися тренінги та роз’яснювальна робота в школах з метою початку розвитку знань про екологічну культуру, закладаються основи поведінки та життя, гідного достойного громадянина. В середній та старшій соціальній групі повинно здійснюватися розповсюдження знань про екологічну культуру та поведінку шляхом поширення інформаційних буклетів з основною інформацією, закликами до збереження та відновлення природних екологічних ресурсів. Іншим шляхом поширення інформації повинні стати періодичні оголошення по міському радіо на авто зупинках з закликами збереження природи та поширення знань екологічного життя.

  Детальніше
 • Спортивне місто Тернопіль

  Автор: Кучер Таня. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Спорт, здоров'я, рух, активний відпочинок.

  Організація і проведення щорочного спортивно масового заходу для усіх громадян без будь-яких обмежень

  Детальніше
 • Здоровий спосіб життя тернополян

  Автор: Ірина Саюк. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: стан, зарядка, здоров'я

  Проект спрямований на ознайомлення жителів міста із питаннями, які пов’язані з цінністю людського життя і здоров’я. Обговорюються питання стосовно охорони здоров’я, корисні вправи для організму, фізичного навантаження, здорового харчування. Особливу увагу приділяється актуальним питанням сьогодення: що їсти, в якій кількості. Вирішення проблеми полягає у щоденній роботі над собою, загартуванні організму, правильному раціоні ти щоденних зусиллях.

  Детальніше
 • Дитинство без комп'ютерів

  Автор: Ординас Мар'яся. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Природа, здоров'я

  Майбутнє сучасних дітей неможливо уявити без комп’ютерів. Водночас, як показують новітні дослідження, комп’ютери погіршують результати навчання школярів. На сьогоднішній день проблема комп’ютерної залежності є особливо актуальною. Основною метою проекту є: показати дітям радість живого дозвілля, дати можливість знайти нових друзів і забути про комп’ютерні розваги.

  Детальніше
 • Арт-терапевтичний центр для дітей

  Автор: Гірняк Наталя. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: арт-терапія, арт-терапевтичний центр, психологічне здоров'я, діти

  Мистецтво - невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ фантазії та реальності. Часто таємні бажання, підсвідомі почуття та емоції легше викласти у творчості, ніж виразити у словесній формі. Тому останнім часом великої популярності набуває метод психотерапії, впливу на особистість та її психічний розвиток – інтелектуальний, емоційний, особистісний за допомогою художньої творчості, або арт-терапії. Інтерес до арт-терапевтичних методів відображає потребу сучасної людини до використання більш природніх, комплексних способів гармонізації особистості, в яких важливу роль відіграють розум і почуття, тіло і рух, особистісні якості, здатність до активних дій. Арт-терапія сьогодні вважається одним з найбільш м'яких, але ефективних методів, що використовуються в роботі з дітьми психологами і психотерапевтами. Створення арт-терапевтичного центру в м.Тернополі дасть можливість кожній дитині відчути себе повноцінною особистістю, активно розвиватися в природній обстановці. Значення проекту звісно є дуже велике, оскільки в першу чергу, що ми отримаємо від цього проекту – це психологічно здорові діти, які зможуть адаптуватися до умов життя в суспільстві та максимально реалізувати себе.

  Детальніше
 • ХОЧУ ЗНАТИ ВСЕ

  Автор: Слободянюк Оля. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: діти-інваліди, здоров'я

  Батьки дитини з вадами психофізичного розвитку, часто «замикаються» на хворобі дитини, різко обмежують своє коло спілкування, часто змушені залишати роботу, щоб забезпечити постійний догляд дитини. Все це що призводить до певної соціальної дезадаптації дорослих, які не мають змоги навчити дитину елементарних навичок соціальної орієнтації. Члени таких родин відчувають психологічний дискомфорт, безперспективність, апатію, невпевненість у майбутньому. Завдання проекту - надання безкоштовної інформаційної допомоги для батьків дітей- інвалідів та дітей з обмеженими можливостями здоров'я

  Детальніше
 • Ялнковий сад

  Автор: Галина Соловій. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Ялинка, сосна, сад, ялиця, весілля, здоров'я, профілактика, відпочинок, прогулянки, мешканці міста, хвойні породи, церемонії

  «Ялинковий сад» - це сад здоров’я, свята та збереження природи. Ця територія охоплюватиме 10 га насадженого хвойного саду, та поділена на відповідні зони. Тут вирощуватимуть - ялини, сосни, модрини, кедр, кипарис, тис, ялиця та ін.. В ньому можна буде не тільки придбати перелічені вище хвойні дерева, а також:

  Детальніше
 • Ми живемо в світі тиші

  Автор: Онищук Олена. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: допомага, співпраця, доброта, життя в тиші, здоров'я.

  Життя – найвища цінність людини. Більшість людей користуються цим скарбом наповну, але окремі з нас на таку розкіш не можуть розраховувати. Тому ми не повинні про них забувати, а допомогти втілити їх плани в життя, стерти межу у нашому існуванні. У людей із вадами слуху життя — вічна тиша. Але вона не повинна прирікати їх на самотність, ізоляцію у суспільстві. Проект передбачає покращення адаптації людей із проблемами слуху у суспільстві; реалізація інтересів людей із проблемами слуху; подолання бар`єру спілкування.

  Детальніше
 • Велосипед у нашому місті

  Автор: Horod Ira. Дата публікації: 30.01.2014.

  Теги: Екологія, велосипед, місто, здоров'я

  Проект "Велосипед у нашому місті" - це ініціатива небайдужих людей до майбутнього і сьогодення нашої держави. Актуальність даної проблеми проекту проявляється через призму екологічних проблем міста. Мета проекту: популяризація велосипедних поїздок на роботу, на навчання в нашому місті. Донесення до громадян, що велосипед це один з найефективніших транспортних засобів пересування в місті. Завдання проекту: 1. Популяризувати вело транспорт. 2. Організувати вело клуби. 3. Створити центри прокату велосипедів. 4. Сприяти виникненню вело доріжок. 5. Інтеграція велосипедів із громадським транспортом та місця зберігання велосипеда вдома і на роботі.

  Детальніше
 • Зі спортом дружити - добре жити

  Автор: Дрозда Іванка. Дата публікації: 30.01.2014.

  Теги: спорт,здоров'я

  У місті Збараж існують дуже обмежені умови для проведення дозвілля молоді, занять спортом. Відкриття тренажерного залу дозволить усім бажаючим не лише займатися спортом, різноманітно проводити вільний час, але й: спілкуватися, отримувати цікаву й корисну інформацію, ефективно боротися зі шкідливими звичками, які останнім часом досить широко розповсюджені серед молоді, підвищувати громадську активність.

  Детальніше
 • Їжа майбутнього: наше здоров

  Автор: Ірина Яремчук. Дата публікації: 30.01.2014.

  Теги: харчування, здоров'я

  Проект “Їжа майбутнього: наше здоров’я - в наших руках” передбачає відкриття кафе з асортиментом виключно здорової їжі, яка б змогла в майбутньому повністю замінити фаст-фуд та іншу шкідливу їжу. Також даний проект включає широку рекламу представлену брошурами, буклетами, бігбордами, перегляд фільмів соціального значення щодо здорового харчування та проведення тренінгів. В кафе кожний відвідувач зможе отримати безкоштовну професійну консультацію дієтолога і можливість змінити свій раціон харчування.

  Детальніше
 • "Велосипед як засіб оздоровлення людини і довкілля"

  Автор: Глинський Олег. Дата публікації: 30.01.2014.

  Теги: Екологія, екологія, рух, здоров'я

  Популяризація велосипедного виду транспорту у Тернополі, як запорука вирішення екологічних та транспортних проблем, а також проблеми збереження здоров’я населення міста. Створення позитивного іміджу поїздкам на велосипеді містом.

  Детальніше
 • Чарівний парк

  Автор: Рога Олеся. Дата публікації: 29.01.2014.

  Теги: природа, відпочинок, здоров'я, парк, дозвілля, розваги, радість, друзі, природа, сонце, свіже повітря, задоволення відродження, зелень, каруселі, екологія

  Створення мого проекту є актуальним перш за все тому, що сучасне покоління на даному етапі розвитку суспільства втратило “екологічну мораль”. Проект реконструкції парку на території міста орієнтовано на створення художнього витвору методами ландшафтної архітектури з урахуванням сформованих ландшафтів з метою створення високоорганізованого, соціально – орієнтовного рекреаційного середовища для відпочинку, занять спортом, культурне проводження часу мешканців міста.

  Детальніше