Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

"Підвищення екологічної культури тернополян "

Автор: Оля Мохун. Дата публікації: 31.01.2014.

Теги: культура, екологія, довкілля, виховання, сміття, здоров'я, очищення, розвиток, повітря, середовище, реклама, загазованість, зелень, чистота

Опис проекту

1.«Підвищення екологічної культури тернополян»
2.Обґрунтування актуальності проекту
В умовах сучасного техногенного суспільства взаємозв’язок людини і природи що є необхідним по своїй суті невпинно руйнується. Екологічна культура людини не є актуальною в сучасних реаліях що в результаті призводить до погіршення екологічної ситуації а згодом безповоротних змін в природному середовищі нашого існування. В цих реаліях слід активно звертати увагу на екологічну культуру, формувати її з початку навчання дітей та не переривати до повного формування розумної та самокритичної особистості.

3. Цілі і завдання проекту
Основною ціллю проекту є покращення і укорінення високої екологічної культури мешканців Тернополя, формування умов для участі міщан в відновленні екологічної ситуації міста.

4.Терміни реалізації проекту
Соціальний проект розрахований мінімум місяць з можливістю подальшого продовження і втілення в життя.

5.Анотація проекту з обґрунтуванням доцільності вирішення проблеми конкретними пропонованими авторами методами
Шляхом здійснення роз’яснювальної роботи та поширення інформації що стосується підвищення екологічної ситуації в місті, проведення заходів популяризації проекту добитися поставленого результату – покращити екологічну культуру тернополян.

6.План реалізації проекту, механізм реалізації проекту і схема управління проектом в рамках території
Соціальний проект «Підвищення екологічної культури тернополян» покликаний в короткі строки шляхом агітаційної, інформативної та роз’яснювальної роботи покращити екологічний стан міста завдяки покращенню екологічної культури його мешканців.
Проект містить наступні напрямки свого втілення в залежності від соціальної групи на які спрямований.
Для школярів та студентів повинні проводитися тренінги та роз’яснювальна робота в школах з метою початку розвитку знань про екологічну культуру, закладаються основи поведінки та життя, гідного достойного громадянина.
В середній та старшій соціальній групі повинно здійснюватися розповсюдження знань про екологічну культуру та поведінку шляхом поширення інформаційних буклетів з основною інформацією, закликами до збереження та відновлення природних екологічних ресурсів. Іншим шляхом поширення інформації повинні стати періодичні оголошення по міському радіо на авто зупинках з закликами збереження природи та поширення знань екологічного життя.
Таким чином, єдності природи і людини має відповідати єдність знань про природу і людину. Але якими б великими були наші знання, слід пам'ятати про незнання . Саме вони визначають шкідливі небажані наслідки людської діяльності. Успіхи науки не рятують нас від незнання багатьох аспектів життя природи, суспільства, самих нас. Від рівня екологічної культури людства, залежить вирішення проблеми глобальної екологічної кризи, збереження природних умов існування цивілізації. Лише висока культура особистості в її екологічному розумінні слугує гарантом збереження рівноваги в суспільстві й суспільства у природі.

7.Кадрове забезпечення проекту з описом кількісного і якісного потенціалу команди проекту
Проект здійснюється з єдиного загального центру. В проекті працює команда спеціалістів в галузі екології.

8.Критерії оцінювання ефективності проекту
Основним критерієм ефективності проекту є покращення екологічної ситуації та чистоти міста.

9.Передбачувані кінцеві результати, перспективи розвитку проекту
Результатом втілення проекту в життя є підвищення екологічної культури мешканців міста що проявляється через покращення екологічної ситуації та загальної чистоти міста. При наявності позитивних зрушень – проект можливо продовжити при мінімальній перебудові і зміні акцентів роботи.

Блог: http://mohun0912.blogspot.com

назад