Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • Майбутнє планети в наших руках

  Автор: Jylia Tsidilo. Дата публікації: 21.02.2018.

  Теги: Тренінг, сміття, сортування, екологічна свідомість

  Наш проект "Майбутнє планети в наших руках" є надзвичайно актуальним і практичним. Як ми знаємо, від 1 січня 2018 року в дію війшов ЗУ "Про відходи" де чітко вказано, що кожен українець повинен сортувати сміття. Але наше населення не проінформоване як належно це робити! Проект розроблений для учнів 8-10 класів! Проводиметься у формі тренінгу на якому учні повинні навчитися правильному сортуванню сміття. Розкажемо про пункти здачі металу, макулатури, небезпечних відходів, скла тощо. В школі де проводиметься тренінг встановляться сміттєві баки для сортування. Здаючи відсортоване сміття учні зможуть заробити кошти, які в подальшому підуть на поїздки чи інші потреби класу!

  Детальніше
 • "Майбутнє планети в наших руках"

  Автор: , Юлія Прінь, Jylia Tsidilo. Дата публікації: 21.02.2018.

  Теги: побутові відходи, рециклінг, вторинна сировина, утилізація, біогаз, селективне збирання, полігон, біоконверсія, орбітальне сміття.

  Проект покликаний за допомогою тренінгового заняття навчити учнів сортувати сміття з подальшим практичним втіленням цих навичок у класі. Передбачено встановлення урн для роздільного сортування сміття у класі та зйомка відеоролику з конкретним прикладом сортування сміття.

  Детальніше
 • FUTURE IS YOU

  Автор: . Дата публікації: 13.02.2018.

  Теги: екологія, Тернопіль, сміття, утилізація

  Екологічний проект, утилізація непобутових відходів Проект створений щоб привернути увагу школярі до глобальної проблеми твердих побутових відходів,та їх утилізації; сприяти підвищенню рівня інформованості школярів з питань забезпечення екологічної безпеки та залучення їх у вирішення соціально-екологічних проблем міста;прищеплювати учням та громадськості усвідомлення відповідальності за утримання в належному стані місця проживання; роз’яснення серед школярів необхідності збереження навколишнього середовища Аудиторія 15-17 років, школярі

  Детальніше
 • «Живучи в теперішньому не забувай про минуле і пам’ятай про майбутнє» (Скажемо сміттю «НІ»)

  Автор: Iryna Heina. Дата публікації: 09.02.2018.

  Теги: Сміття, відходи, пластик, папір, скло, природа.

  Актуальність проекту: На сьогодні в Україні проблема смітників - одна з найважливіших серед проблем забруднення навколишнього середовища. У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість матеріалів та виробів, які вийшли з вжитку, починаючи від старих газет, консервних банок, закінчуючи битим посудом, побутовою технікою. Сміття утворюється не лише у житлових приміщеннях, але і в підсобних приміщеннях магазинів, шкіл, лікарень, на вулицях, дорогах, полях і т. д.

  Детальніше
 • Стан природи у твоїх руках

  Автор: Варакута Христина, Мінаї Ґабріелла. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: Природа, ти , повітря, ліс, любов, сміття, ресурси, рослини, тварини, сім’я, планета.

  Дослідницький проект у якому в учнів буде формуватися почуття причетності до всього живого, гуманне ставлення до навколишнього середовища й прагнення піклуватися про збереження природи.

  Детальніше
 • Скажемо сміттю: "НІ"

  Автор: Юля Сплавінська, Андрій Монастирський. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: сміття, побутові відходи, довкілля, утилізація, сортування

  Науково-практична конференція для учнів 9-10 класів присвячена одній з найактуальніших тем – забрудненню нашої планети. Кожна людина є господарем у власному домі – це стосується не лише власної оселі, а й благоустрою кожного населеного пункту, та й держави загалом. Проте, мало хто це усвідомлює, а тим більше виконує. Конференція має подвійну цінність - теоретичну та практичну (у вигляді рекомендацій, як подолати проблему сміттєзвалищ). А це дасть змогу, в свою чергу, розуміти цінність природи, проявляти інтерес до екологічних проблем, формувати екологічні уміння, навички, оцінювати, прогнозувати, приймати правильні рішення, пропагувати, дотримуватись правил поведінки в природі, переконувати у необхідності охорони природи й особисто бути причетними до цієї справи.

  Детальніше
 • Життя - без сміття

  Автор: Іра Кодлюк, Христина Олійник. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: сміття, екологія, природа, сортування, переробка

  Проект створений для того щоб: - проінформувати дітей щодо ситуації зі сміттям в Україні - навчити дітей правильно сортувати сміття - зменшити його кількість на сміттєзвалищах та удосконалити перероблення

  Детальніше
 • За життя без сміття!

  Автор: Курта-Шабатівська Юлія. Дата публікації: 02.03.2015.

  Теги: екологія,тернопіль,сміття,відходи,озеленення,найкращий двір,екологічна культура

  Пошук однодумців та створення громадської організації. Проведення опитування жителів міста. Проведення організацією реклами та залучення інвесторів та спонсорів. Проведення майстер класів по роботі з відходами. Звернення до влади міста за допомогою у проведення акції. Створення комісії для визначення переможця. Нагородження переможця.

  Детальніше
 • Чисто не там де прибирають, а там - де не смітять

  Автор: Іра Огородник. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Екологія, Тернопіль, сміття, відходи, озеленення, екологічна культура, “Найкращий двір Тернополя”

  Проведення в м. Тернопіль акції “Найкращий двір Тернополя” для покращення екологічної ситуації, ознайомлення з використанням відходів у побуті, набуття навиків здійснення громадянських дій, опанування формами демократичної поведінки.

  Детальніше
 • "Підвищення екологічної культури тернополян "

  Автор: Оля Мохун. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: культура, екологія, довкілля, виховання, сміття, здоров'я, очищення, розвиток, повітря, середовище, реклама, загазованість, зелень, чистота

  Соціальний проект «Підвищення екологічної культури тернополян» покликаний в короткі строки шляхом агітаційної, інформативної та роз’яснювальної роботи покращити екологічний стан міста завдяки покращенню екологічної культури його мешканців. Проект містить наступні напрямки свого втілення в залежності від соціальної групи на які спрямований. Для школярів та студентів повинні проводитися тренінги та роз’яснювальна робота в школах з метою початку розвитку знань про екологічну культуру, закладаються основи поведінки та життя, гідного достойного громадянина. В середній та старшій соціальній групі повинно здійснюватися розповсюдження знань про екологічну культуру та поведінку шляхом поширення інформаційних буклетів з основною інформацією, закликами до збереження та відновлення природних екологічних ресурсів. Іншим шляхом поширення інформації повинні стати періодичні оголошення по міському радіо на авто зупинках з закликами збереження природи та поширення знань екологічного життя.

  Детальніше
 • Майбутнє міста у твоїх руках!

  Автор: Natalia Sulyk. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: сміття, екологія, інформація

  Проект присвячений боротьбі з проблемою сміття у Тернополі.

  Детальніше