Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • Допожи місту стати чистим

  Автор: Аня Ткачук. Дата публікації: 15.02.2020.

  Теги: Дитина, природа, екологія, екологічне виховання, ЗДО, довкілля.

  Проєкт «Допоможи місту стати чистим» створенний для дітей дошкільного віку з метою формування у них екологічних знань, важливість берегти природу та не забруднювати її. Протягом проєкту дітей буде ознайомлено з різними видами відходів та важливістю їх сортування.

  Детальніше
 • Майбутнє у кожному кроці

  Автор: Славік Петак, Христя Паюк. Дата публікації: 10.02.2020.

  Теги: Екоалея, Екологічна енергетика, Зелена енергія, Екологія

  Створення технологічної алеї на території ТНПУ ім. В. Гнатюка.

  Детальніше
 • Математичний сад

  Автор: Ганна Нижник, Ілона Максимович. Дата публікації: 07.02.2020.

  Теги: відпочинок, студенти, фіз-мат, екологія, ТНПУ, Парк, геометрія, математика

  Збільшити кількість зелених насаджень у місті Тернопіль. Облаштувати зону відпочинкудля студентів.

  Детальніше
 • Кава за А4

  Автор: Мирослава Нямещук, Ірина Чиж. Дата публікації: 06.02.2020.

  Теги: Екологія, освіта, лідерсто

  Тиждень збору макулатури в Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка.

  Детальніше
 • FUTURE IS YOU

  Автор: . Дата публікації: 13.02.2018.

  Теги: екологія, Тернопіль, сміття, утилізація

  Екологічний проект, утилізація непобутових відходів Проект створений щоб привернути увагу школярі до глобальної проблеми твердих побутових відходів,та їх утилізації; сприяти підвищенню рівня інформованості школярів з питань забезпечення екологічної безпеки та залучення їх у вирішення соціально-екологічних проблем міста;прищеплювати учням та громадськості усвідомлення відповідальності за утримання в належному стані місця проживання; роз’яснення серед школярів необхідності збереження навколишнього середовища Аудиторія 15-17 років, школярі

  Детальніше
 • Мандруємо річками свого краю

  Автор: Зоряна Павлюс, юля бендера. Дата публікації: 08.02.2018.

  Теги: Річка, мандрівка, охорона, екологія, свій край

  Проблему недостатнього збереження річок України можна вирішити за допомогою кожного громадянина міста, зокрема учня. Проект передбачає інформування учнів за допомогою художньої літератури, буклетів, брошур, відео та фото матеріалі, інформаційно комп’ютерних технологій. Створення малих творчих груп ,що позитивно вплине на збереження стану річок.

  Детальніше
 • «Енергозбереження - крок до майбутнього»

  Автор: Гончарова Галя. Дата публікації: 20.03.2017.

  Теги: Енергія, раціональне користування, світло,екологія, потужність, життя.

  Навчальний проект підготовлений для учнів 3 класу для повторення тем розділу «Енергія у нашому житті». Основним вид проекту - навчальна діяльність учнів. Під час уроку діти виконують різноманітні цікаві завдання. Продуктом діяльності учнів в проекті є проведення експерименту, розгадування загадок, оформлений стінгазети «Бережи енергію та тепло», виготовлення пам’ятки «Енергозбереження ».

  Детальніше
 • Допомагайте птахам!

  Автор: Оксана Крисько. Дата публікації: 14.02.2017.

  Теги: Птахи допомога годівничка екологія зима

  У процесі реалізації проекту учні будуть досліджувати сезонні зміни в житті птахів; вплив людини на перебіг «зимування» птахів.

  Детальніше
 • Мисли глобально - дій локально

  Автор: Григорчук Ірина, Качмарська Оксана. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: тернопіль, екологія, глобальність, зміна_клімату, планета, школа, глобальні_цілі збереження_планети

  Проект спрямований на вклад у вирішення однієї з глобальних цілей сталого розвитку ООН, а саме «Зміна клімату». Він має на меті донести учням старшої школи інформацію про стан екології у всесвітньому масштабі, а саме про проблему глобального потепління та зменшення озонового шару, а також його вже видимі наслідки, які впливають на весь світ і стосуються кожного зокрема. Головне повідомлення буде донесено шляхом дедукції – починаючи від загального та приходячи до конкретного. Основний предмет, в рамках якого буде розглядатися реалізація проекту – географія. Тим не менше, цей проект охоплює також інші дисципліни, які вивчаються у школі, і є тісно пов’язаним з ними. Так як сучасна школа прогресує і має на меті змістити акцент вивчення «сухої» теорії, окремих плстів знань з різних предметів на комплексне вивчення явищ та понять, необхідних учневі для застосування в реальному житті, проект «Мисли глобально – дій локально» направлений саме на об’єднання окремих дисциплін у своєй суті. Тому доречно буде розглядати концепцію проекту на стику вивчення наступних шкільних предметів: географія,білологія, хімія,екологія, основи здоров’я,іноземна (англійська) мова, рідна (українська) мова.

  Детальніше
 • Чисте довкілля - чисте сумління

  Автор: Коваль Оксана. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: Екологія сортування відходи

  Мета цього проекту – формування екологічної культури школярів через упровадження системи роздільного сортування відходів у школі та вдома; покращення стану довкілля в регіоні; привернення уваги громадськості до екологічних проблем через поширення інформації про діяльність школи.

  Детальніше
 • Життя - без сміття

  Автор: Іра Кодлюк, Христина Олійник. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: сміття, екологія, природа, сортування, переробка

  Проект створений для того щоб: - проінформувати дітей щодо ситуації зі сміттям в Україні - навчити дітей правильно сортувати сміття - зменшити його кількість на сміттєзвалищах та удосконалити перероблення

  Детальніше
 • " Здай батарейку - збережи планету"

  Автор: Ірина Сельська, Ірина Чендей. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: батарейки, шкода, екологія, утилізація, відходи, охорона,земля, планета, забруднення

  Проект у вигляді виховної години передбачений для дітей середньої школи, зокрема для 5-го класу, націлений звернути увагу школярів на проблеми правильного використання і утилізації батарейок. Ця виховна година допоможе учням краще зрозуміти небезпеку для природи і людини, яку несуть викинуті разом зі звичайним сміттям батарейки.

  Детальніше
 • Виховна година на тему: Зробимо планету чистою!

  Автор: Зоряна Колодій. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: Екологія, екологічне середовище, екологічне забруднення, екологічне виховання, екологічна освіта, атмосферне забруднення,

  Проект у вигляді виховної години передбачений для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Розроблений для узагальнення знань учнів про стан природи нашої планети, для розкриття деякий глобальних екологічних проблем, вихованню дбайливого ставлення до природи, формуванню екологічної культури.

  Детальніше
 • #не_спам!

  Автор: Марічка Юрчак. Дата публікації: 07.04.2015.

  Теги: інформаційне середовище, інформаційне забруднення, інформація, екологія, спам

  Для людей інформаційної епохи швидкий доступ до якісної інформації є критично важливим, адже той, хто володіє інформацією - володіє світом. Парадоксально, але у час, коли обсяги інформації зростають величезними темпами, поширюється інформатизація населення, знайти необхідну і достовірну інформацію стає все складніше через кількість інформаційного сміття, що зростає навіть не пропорційно, а в астрономічній прогресії! Щодня ми отримуємо величезну дозу інформаційного забруднення, навіть не замислюючись над цим.

  Детальніше
 • За життя без сміття!

  Автор: Курта-Шабатівська Юлія. Дата публікації: 02.03.2015.

  Теги: екологія,тернопіль,сміття,відходи,озеленення,найкращий двір,екологічна культура

  Пошук однодумців та створення громадської організації. Проведення опитування жителів міста. Проведення організацією реклами та залучення інвесторів та спонсорів. Проведення майстер класів по роботі з відходами. Звернення до влади міста за допомогою у проведення акції. Створення комісії для визначення переможця. Нагородження переможця.

  Детальніше
 • Чисто не там де прибирають, а там - де не смітять

  Автор: Іра Огородник. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Екологія, Тернопіль, сміття, відходи, озеленення, екологічна культура, “Найкращий двір Тернополя”

  Проведення в м. Тернопіль акції “Найкращий двір Тернополя” для покращення екологічної ситуації, ознайомлення з використанням відходів у побуті, набуття навиків здійснення громадянських дій, опанування формами демократичної поведінки.

  Детальніше
 • Зелені джунглі серед кам'яних велетнів

  Автор: Демків Уляна. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Озеленення, екологія, екопарковки, довкілля

  Даний проект передбачає озеленення прибудинкових територій. Планується покращити екологічний стан довкілля та підвищити рівень екологічної свідомості шляхом залучення населення різної вікової категорії до практичної діяльності з розв'язання проблем довкілля. Планується також використати зарубіжний досвід щодо різних методів озеленення.

  Детальніше
 • "Підвищення екологічної культури тернополян "

  Автор: Оля Мохун. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: культура, екологія, довкілля, виховання, сміття, здоров'я, очищення, розвиток, повітря, середовище, реклама, загазованість, зелень, чистота

  Соціальний проект «Підвищення екологічної культури тернополян» покликаний в короткі строки шляхом агітаційної, інформативної та роз’яснювальної роботи покращити екологічний стан міста завдяки покращенню екологічної культури його мешканців. Проект містить наступні напрямки свого втілення в залежності від соціальної групи на які спрямований. Для школярів та студентів повинні проводитися тренінги та роз’яснювальна робота в школах з метою початку розвитку знань про екологічну культуру, закладаються основи поведінки та життя, гідного достойного громадянина. В середній та старшій соціальній групі повинно здійснюватися розповсюдження знань про екологічну культуру та поведінку шляхом поширення інформаційних буклетів з основною інформацією, закликами до збереження та відновлення природних екологічних ресурсів. Іншим шляхом поширення інформації повинні стати періодичні оголошення по міському радіо на авто зупинках з закликами збереження природи та поширення знань екологічного життя.

  Детальніше
 • Майбутнє міста у твоїх руках!

  Автор: Natalia Sulyk. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: сміття, екологія, інформація

  Проект присвячений боротьбі з проблемою сміття у Тернополі.

  Детальніше
 • Велосипед у нашому місті

  Автор: Horod Ira. Дата публікації: 30.01.2014.

  Теги: Екологія, велосипед, місто, здоров'я

  Проект "Велосипед у нашому місті" - це ініціатива небайдужих людей до майбутнього і сьогодення нашої держави. Актуальність даної проблеми проекту проявляється через призму екологічних проблем міста. Мета проекту: популяризація велосипедних поїздок на роботу, на навчання в нашому місті. Донесення до громадян, що велосипед це один з найефективніших транспортних засобів пересування в місті. Завдання проекту: 1. Популяризувати вело транспорт. 2. Організувати вело клуби. 3. Створити центри прокату велосипедів. 4. Сприяти виникненню вело доріжок. 5. Інтеграція велосипедів із громадським транспортом та місця зберігання велосипеда вдома і на роботі.

  Детальніше
<< | 1-20 | 21-22 | >>