Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • Англійська мова для всіх!

  Автор: Ольга Курінна. Дата публікації: 24.10.2016.

  Теги: Спілкування

  Боротьба з незнанням англійської мови у місті Тернопіль.

  Детальніше
 • Вчимося мислити ширше (Крижановська Анна ; Козинець Тетяна)

  Автор: Аня Крижановська. Дата публікації: 18.02.2016.

  Теги: Мислення, розвиток, креативість, обізнаність, зміни, майбутнє, цікавість, культура, технології, відповіді, питання, ЗМІ, сміливість, незалежність.

  Розвиток мислення та вміння ширше мислити є досить важливим, адже творчість базується на бажанні зробити щось, що ще ніким не було зроблено, або ж, переробити щось вже існуюче на краще. Інакше кажучи, вміння мислити ширше в людині – це завжди прагнення вперед, до прогресу, до досконалості і, звичайно, до прекрасного. Без креативу, фантазії не можна досягти успіху в жодній галузі, оскільки саме новатори роблять прориви і рухають прогрес вперед. Відомо, що всі наукові відкриття починалися з творчих та креативних ідей. Люди повинні розуміти, що вони живуть в той час, коли будь яка думка приймається, коли не потрібно боятись висловлюватись і творити.

  Детальніше
 • "Майже Поліглот" (Гребеник Ілона та Костюк Юлія)

  Автор: Ilona Hrebenyk. Дата публікації: 18.02.2016.

  Теги: мова, мислення, світогляд, розвиток, культура

  Вивчення мов у шкільному курсі має здебільшого практичний характер і передбачає схематичне виконання вправ. Але у такому форматі неможливо дати новому поколінню розуміння краси і досконалості мов, викликати щире захоплення їх вивченням. Однак саме знання якомога більшої кількості мов дозволяє розширювати горизонти мислення, знайомитися з набутками культури усіх народів, а отже – подолати вузькість і провінційність колоніального світогляду. Навіть на фізіологічному рівні психічні процеси у білінгвалів чи поліглотів відбуваються швидше, а здатність до креативу – набагато більша. В інформаційну еру, до якої увійшло людство, знання іноземних мов дає доступ до більшої кількості джерел, а отже – допомагає формувати незалежне і правдиве розуміння подій у світі.

  Детальніше