Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • Зроби вулиці свого міста чистими!

  Автор: Roma mayakow. Дата публікації: 24.10.2016.

  Теги: чистота, Тернопіль, ера чистоти

  У цьому проекті наша група вказує на причини проблеми забруднення, а також максимально ефективні та мінімально затратні вирішення цих проблем

  Детальніше
 • Pray for Ukraine

  Автор: Petrushenko Vitalik. Дата публікації: 07.04.2016.

  Теги: Україна,держава,громадяни

  В цьому проеті ми показуємо як бути гордим громадянином своєї держави!

  Детальніше
 • Бути Укаїнцем

  Автор: Машталір Наталія. Дата публікації: 06.04.2016.

  Теги: Сильний, вільний, відважний, інтелектуальний, добрий, щедрий

  Бути Українцем – це не просто мати відповідне громадянство. Це набагато більше. Бути українцем означає дивитися на світ певним чином, як закладено в культурі нашого народу.

  Детальніше
 • Мова - душа народу, серце нації (Дудар Ірина, Захарова Зореслава)

  Автор: Ірина Дудар. Дата публікації: 06.04.2016.

  Теги: Мова

  мовний проект - подорож Україною, під час якої розглядатимуться мовні, культурні та духовні здобутки українського народу

  Детальніше
 • « Я пишаюсь тим, що я українець! » (Савка, Волинець, Прачук)

  Автор: Савка Мар'янка. Дата публікації: 06.04.2016.

  Теги: Українець, Україна.

  Кожна людина вважає себе щасливою, уже тому, що народилася в Україні. Наша рідна земля славиться своєю історією, національною культурою, а народ волелюбною і співочою вдачею. У нашого народу унікальна й багата скарбниця духовності, щедро наповнена культурними і мистецькими надбаннями. Сьогодні до нас дійшло багато звичаїв, традицій та обрядів, що сягають коренями в сиву давнину. Україна подарувала світові славних письменників і поетів, акторів і композиторів, художників і науковців. А імена Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Василя Симоненка, Ольги Кобилянської, Ліни Костенко, Володимира Сосюри та багатьох інших зараз знає весь світ. Учням пропонується інтелектуальна гра на тему « Всім серцем люби України свою» у якій є конкурси, де всі учні зможуть пригадати та краще запам’ятати прислів’я, приказки, народні звичаї і традиції. В процесі роботи на виховному заході ми вчимося усвідомлювати себе невід’ємною маленькою частинкою свого великого народу.

  Детальніше
 • Бути українем

  Автор: Наталія Романчук. Дата публікації: 05.04.2016.

  Теги: українець

  Бути українцем означає усвідомлювати свою причетність до України і розвивати інтелектуальну, духовну та політичну україноцентричність.

  Детальніше
 • Свобода - відповідальність, ось чому більшість її боїться

  Автор: Oksana Slobodian. Дата публікації: 10.03.2016.

  Теги: вільний, патріот, свобода, відданість, любов, батьківщина, гра, фест

  За "Хартією вільної людини" ми бачимо позиції, які зачіпають за душу, душу людини, душу патріота та душу справжнього Українця (я не помилилась, Українця, з великої літери). Вільний, бо живий, але чи варто жити якщо невільник? В історії нашого народу неодноразово необхідно було боротись за власну волю, та що таке ВОЛЯ сьогодні? Я пишу про волю і патріотичну гру. Свідомість свободи та військову патріотичну гру вбачаю як єдине ціле та нероздільне. Перше - наштовхує на роздуми, а як за освітою, педагог - реалізовує описане. Отож, приємного перегляду.

  Детальніше
 • Наша дума, наша пісня...

  Автор: Брикайло Маринка. Дата публікації: 22.02.2016.

  Теги: Народна пісня, жанр, стиль, виконавець.

  Народна пісня як складова генофонду нації супроводжує людину крізь все її життя. Проект орієнтований на учнів старшого шкільного віку. Його метою є популяризація української народної пісні як національного надбання. Вивчення народних пісень, їхнього змістового компоненту сприятиме формуванню в дітей морально-етичних навичок, патріотичних мотивів і любові до рідної землі. На прикладі відомих виконавців народних пісень можна показати шлях людини до успіху.

  Детальніше
 • Ми українці, а земля, де ми живемо, зветься Україною! (Бегеш Мирослав, Балан Марія)

  Автор: Мирослав Бегеш. Дата публікації: 19.02.2016.

  Теги: культура, традиції, єдність, нація, українець

  Мета проекту: популяризація ідей Хартії вільної людини серед учнівської молоді; збереження традицій українського етнічного населення, пробудження у людини почуття єдиної української нації, любові до рідної землі.

  Детальніше
 • Олімпійська Україна. Шельвіка Володимир, Морозов Юрій

  Автор: Володимир Шельвіка. Дата публікації: 18.02.2016.

  Теги: Українець, прапор, гімн, перемога, медаль, Кличко, Бубка.

  Проект Олімпійська Україна спрямований на те, щоб показати дітям на прикладі олімпійських чемпіонів, наскільки потрібно пишатись собою, що ти українець.

  Детальніше
 • Ярослав Мудрий - великий українець (Усова Оксана, Лабан Марія)

  Автор: Оксана Усова. Дата публікації: 18.02.2016.

  Теги: Українець, гідність, свобода, народ, святині, єдність, Україна, мудрість, Ярослав, святині, любов, велич, віра, закон, правда, князь, гордість, минуле

  Ознайомлення учнів з ідеями Української хартії вільної людини. Розгляд другої новели хартії «Бути українцем» на прикладі постаті Ярослава Мудрого – найвеличнішого українця усіх часів. У цікавій формі уявної подорожі ознайомлення учнів з життям та діяльністю великого князя Ярослава Мудрого, визначити його роль і місце в історії України. Продовження роботу з розвитку в школярів умінь самостійно здобувати знання, аналізувати історичні джерела, робити висновки. Виховання почуття патріотизму на прикладі Ярослава Мудрого, тягу до знань, освіти, культури.

  Детальніше
 • Proud to be Ukrainian (Полєщук Т.Б., Петрушенко І.С.)

  Автор: Ilona Petrushenko. Дата публікації: 18.02.2016.

  Теги: Ukraine, nation, tradition, Motherland, independence, freedom, wisdom, soul, culture.

  Усі роки нашого дитинства пройшли в незалежній державі, державі з багатою культурою, традиціями, звичаями та далекою історією. По мірі того, як ми зростали, нам прививали любов до «українського». Проте не завжди ми достеменно знайомі з тим, що саме виражає сутність українця? У хартії вільної людини «Бути українцем» значення слова «українець» вміщає в собі усвідомлення причетності до своєї держави, розвиток інтелектуальної, духовної та політичної україноцентричності. В Україні вивчають понад 15 іноземних мов. Провідне місце серед них займає англійська мова – 75% учнів в Україні вивчають цей предмет. На уроках англійської мови також важливим є впровадження елементів національного виховання. Як писав Т.Г.Шевченко: «Чужого научайтесь й свого не цурайтесь.» Отож наш проект-урок з англійсьої мови «I am proud to be Ukrainian» спрямований на те, щоб відроджувати українські традиції, демонструвати багатство історичної та культурної спадщини українців, показати, що є безліч причин для того, щоб гордитися Батьківщиною і підкреслити, що своє, рідне – найкраще. Це допоможе відродити в кожному із нас справжнього українця, патріота своєї держави, який знає минуле, переймається сьогоденням та прагне змінити майбутнє.

  Детальніше
 • Відображення збройної боротьби ОУН - УПА у фольклорі та художній літературі

  Автор: Ростислав Лущук. Дата публікації: 18.02.2016.

  Теги: УПА, ОУН, націоналізм, література, пісні

  Автори: Лущук Ростислав, Рибка Соломія. Проект подано у вигляді уроку засвоєння нових знань, умінь і навичок (поєднання української літератури та історії)

  Детальніше
 • Хімічний колорит України

  Автор: Елисей Ванжула. Дата публікації: 18.02.2016.

  Теги: Відповідальність, громадянин, наука, розвиток, любов, слава.

  Диво – це завжди яскрава подія, яка тісно пов’язана із позитивними емоціями, які добре впливають на психіку дитини. Дані заходи дають змогу краще згуртувати колектив учнів та об’єднати їх у спільній діяльності, дізнатися більше про вчених нашої держави, що надає змогу гордо називатися українцем.

  Детальніше
 • Україна крізь призму часу (Паньків Юлія, Тернова Ольга)

  Автор: Ольга Тернова. Дата публікації: 18.02.2016.

  Теги: Козаки, гопак, вишиванка, Софіївський собор, писанка

  За останні роки світ зазнав значних трансформацій. Ці зміни, відповідно, мають як позитивні так і негативні наслідки. Під їх впливом цілі країни, народи, окремі громадяни змушені були обрати новий вектор розбудови держави загалом та вдосконалення окремого громадянина зокрема. Не оминули ці зміни і нашу державу. На сучасному етапі розвитку українська держава перебуває в складних і невизначених умовах і не може нормально функціонувати як система, як єдиний механізм. Відповідно, це деструктивно впливає на соціально-психологічний клімат її громадян. Важливість національно-патріотичного виховання підростаючого покоління на сучасному етапі зумовлюється процесом становлення в Україні такого суспільства, в якому такі поняття як «патріотизм», «Україна понад усе» це не всім відомі гасла, а внутрішній імператив, святий закон, що приведе нас до єдиної та неподільної нації. Любов, віра до України, її громадян та самого себе повинні стати першочерговою потребою для нації та держави, оскільки лише така спільна праця приведе нас до гармонійного суспільства.

  Детальніше