Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • Допомагайте птахам!

  Автор: Оксана Крисько. Дата публікації: 14.02.2017.

  Теги: Птахи допомога годівничка екологія зима

  У процесі реалізації проекту учні будуть досліджувати сезонні зміни в житті птахів; вплив людини на перебіг «зимування» птахів.

  Детальніше
 • Захисти себе...

  Автор: Постумент Марія. Дата публікації: 12.02.2017.

  Теги: СНІД, ВІЛ, епідемія, учнівський проект

  Проект спрямований на покращення обізнаності учнів у питанях пов’язаних з ВІЛ/СНІД. Розвиває в учнів критичне і творче мислення, підвищує інтелектуальні здібності, розвиває ІКТ-компетентність.

  Детальніше
 • Дослідницька діяльність учнів у школі та за її межами

  Автор: Оксана Бицко. Дата публікації: 12.02.2017.

  Теги: дослідження, свобода, екскурсії, пошук знань,самореалізація, вічні цінності, наочність,освітні технології

  Нестандартне бачення сучасного уроку

  Детальніше
 • Дослідницька діяльність учнів у школі та за її межами

  Автор: Марія Люлька. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: Досдідження

  Нестандартне бачення сучасного уроку

  Детальніше
 • Морально – психологічні проблеми серед учнівської молоді школи

  Автор: Козбур Марія, Венгер Ігор. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: інтеграція, хмарні технології, проектні технології, дослідницький проект, інформаційно - телекомунікаційний навчальний проект, сучасні інформаційні технології, Хакатон, Морально – психологічні проблеми, учнівська молодь.

  Післяурочне заняття “Хакатон” для учнів Вік учасників: 10 - 11 класи Підготували: Козбур Марія – магістрантка групи мІн-1, середня освіта (Інформатика) Фізико-математичний факультет Венгер Ігор – магістрант групи мСР1, соціальна робота Інститут педагогіки і психології

  Детальніше
 • Школа без милиць

  Автор: Nataliia Fanha, Пастухевич Олька. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: Мрій, мисли, вдосконалйся, розвивайся,

  Даний проект дає можливість формувати креативне мислення, альтернативні погляди, вміння застосувати в реальному житті, громадянська позиція, самостійне бачення, вміння аналізувати, підтримувати зв’язок із іншими учнями, любов до природи і Батьківщини, а також здатність застосувати його в практичній діяльності, розвивати вміння спостерігати, аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані,, аналізувати результати, розвивати здатність до пошуку та засвоєння нових знань, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави.

  Детальніше
 • «Мистецтво відпочинку на уроці»

  Автор: Буковський Михайло. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: мистецтво культура рух урок життя позитив активність дозвілля навчання творчість

  Що потрібно, аби зацікавити учнів на уроці. Як зацікавити учнів вчитися, як зробити їхнє шкільне життя кольоровим

  Детальніше
 • Стан природи у твоїх руках

  Автор: Варакута Христина, Мінаї Ґабріелла. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: Природа, ти , повітря, ліс, любов, сміття, ресурси, рослини, тварини, сім’я, планета.

  Дослідницький проект у якому в учнів буде формуватися почуття причетності до всього живого, гуманне ставлення до навколишнього середовища й прагнення піклуватися про збереження природи.

  Детальніше
 • ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИКИ ДЛЯ БІЗНЕСУ

  Автор: Борсук Юля. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: ініціативність, підприємництво, бізнес, ціль, рейтинг, авторитет

  Елементи SEO і SMM для професійних цілей

  Детальніше
 • Все по поличках!

  Автор: Куліш Катя, Вівчар Надя. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: Тайм-менеджмент, час, планування, хронометраж, годинник, графік, школа, відпочинок, хоббі, розрахунок

  На шляху до збільшення власної ефективності нам слід насамперед чітко розуміти власні цілі, прагнення та бажання. Дуже часто люди забувають про це і марно намагаються збільшувати продуктивність своєї роботи, витрачаючи при цьому найдорогоцінніший ресурс, який у нас є, – Час! Відтак, питання управління часом є надзвичайно актуальним. Тому у рамках проекту, ми пропонуємо факультатив "Сам собі тайм-менеджер" для учнів 9-11 класів. Тайм-менеджмент в першу чергу – вміння домовлятись із собою, уміння розуміти особисті мотиви поведінки і знати, що мені потрібно! Програма «Все по поличках!» спрямована на створення умов для формування у школярів уміння конструктивно керувати власним часом. Мета проекту: навчити учнів розпорядку дня, вказати, що важливою умовою збереження здоров’я є правильно організована праця і відпочинок, робочі місця в школі та вдома, виконування домашніх завдань.

  Детальніше
 • Мисли глобально - дій локально

  Автор: Григорчук Ірина, Качмарська Оксана. Дата публікації: 10.02.2017.

  Теги: тернопіль, екологія, глобальність, зміна_клімату, планета, школа, глобальні_цілі збереження_планети

  Проект спрямований на вклад у вирішення однієї з глобальних цілей сталого розвитку ООН, а саме «Зміна клімату». Він має на меті донести учням старшої школи інформацію про стан екології у всесвітньому масштабі, а саме про проблему глобального потепління та зменшення озонового шару, а також його вже видимі наслідки, які впливають на весь світ і стосуються кожного зокрема. Головне повідомлення буде донесено шляхом дедукції – починаючи від загального та приходячи до конкретного. Основний предмет, в рамках якого буде розглядатися реалізація проекту – географія. Тим не менше, цей проект охоплює також інші дисципліни, які вивчаються у школі, і є тісно пов’язаним з ними. Так як сучасна школа прогресує і має на меті змістити акцент вивчення «сухої» теорії, окремих плстів знань з різних предметів на комплексне вивчення явищ та понять, необхідних учневі для застосування в реальному житті, проект «Мисли глобально – дій локально» направлений саме на об’єднання окремих дисциплін у своєй суті. Тому доречно буде розглядати концепцію проекту на стику вивчення наступних шкільних предметів: географія,білологія, хімія,екологія, основи здоров’я,іноземна (англійська) мова, рідна (українська) мова.

  Детальніше
 • Мирний АТОМ

  Автор: Гузь Бодя. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: АЕС, Мирний атом, Атомна енергія.

  Наш проект створено з метою ознайомлення людей, зокрема учнів 10 класу з проблемами, перевагами недоліками та можливими наслідками користування атомною енергією.

  Детальніше
 • Відкрий Тернопіль світу

  Автор: Марія Іщенко, Kostich Svyetik. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: Тернопіль, історія, переклад, українська, англійська, коди, стаття

  Щодня ми проходими повз цілих "шматків" історії, але не до кінця усвідомлюємо це. Кожна дверна ручка чи навіть рельєфна арка приховує інтригуючі факти. Питання в тому, чи хотіли б ви відкрити для себе досі невивчене?

  Детальніше
 • Майстер-клас з карвінгу

  Автор: Liliya Tryiuda, Андрій Рудий. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: карвінг, захоплення, навчання, креатив, творчість

  Метою проекту є надавати дітям знання за допомогою цікавого, креативного навчання, навчити учнів вчитися, розвинути самостійність, неординарність, цікавість, наполегливість, впевненість у власних силах, творчі здібності, фантазію та спостережливість.

  Детальніше
 • Сад "за склом"

  Автор: Ольга Андріївна Шамро, Іра Шевчук. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: рослини, флораріум, декор, творчість, школа

  Ми хочемо довести, що «нудні» уроки з висаджування рослин в одноразові стаканчики або ж пересаджування з них, можна перетворити на захоплююче створення оригінальних прикрас для дому, які можуть слугувати також подарунками.

  Детальніше
 • СКЛАДОВІ ІДЕАЛЬНОЇ ШКОЛИ

  Автор: Басюк Богдан. Дата публікації: 09.02.2017.

  Теги: Школа діти клас завдання книги оцінки парта урок вміння освіта рішення виховання інформативність вчитель учень бібліотека умови розвиток

  Метою проекту є показати, що концепція нової української школи є потенційним вирішенням проблем у сьогоднішній шкільній освіті.

  Детальніше