Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • "Лідер цього часу" (Смаль-Петровська Наталія, Нога Маряна)

  Автор: Наталія Смаль. Дата публікації: 04.04.2016.

  Теги: Бути лідером

  Тема лідерства сьогодні виходить на перший. Сьогодні мова йде про те, що у нашому суспільстві є недостача молодих лідерів, які прийдуть на зміну старшому поколінню. Можливо це через те, що молоде покоління немає чіткого розуміння, що таке лідерство і які якості повинна виховувати в собі людина, яке прагне стати лідером. Саме це і стало основною причиною створення тренінгу «Лідер цього часу». Тренінг «Лідер цього часу» створений для молодих людей віком 17-25. Основною метою тренінгу є розвинути здібність молодих людей об’єктивно оцінювати себе та інших; поглибити вміння аналізувати та знаходити правильне вирішення проблеми; сформувати активну життєву позицію.

  Детальніше
 • "Лідером стають не за день, а день за днем" (Кондратюк Лілія, Мінакова Ганна)

  Автор: Кондратюк Ліля. Дата публікації: 04.04.2016.

  Теги: Бути лідером

  Форма проекту "Лідером стають не за день, а день за днем" - тренінг. Мета: формування уявлення про лідерство як складової життєвого самовизначення, сприяння усвідомленню учнями пріоритетних цінностей, необхідних для самостійного життя, формування позитивної самооцінки, лідерських якостей. Актуальність проекту «Лідером стають не за день, а день за днем!» полягає в тому, що він стимулює розвиток лідерських якостей у дітей. Проект розрахований для роботи з учнями старшого шкільного віку і складається з різноманітних форм роботи, які спрямовані на мотивування дітей бути лідером у певній сфері.

  Детальніше
 • Лідерство і чи готовий ти до такої відповідальності? (Шостак Наталія, Товпига Лілія)

  Автор: Natalia Shostak. Дата публікації: 20.02.2016.

  Теги: Лідер, лідерство, відповідальність

  Всім відомо, що проблема лідерства не нова, проте зараз вона по-особливому актуальна. Лідером прагне стати кожен, оскільки це престижно, прибутково і, як декому здається, дуже легко. Але чи потрібно нам стільки лідерів? До чого призводить проблема завищеної самооцінки та як уникнути суперечок в країні, де всі прагнуть до лідерства? Хто такі диванні лідери? На ці та інші питання учасники зможуть відповісти, прийнявши участь у тренінгу. Проект розроблений таким чином, що учасники матимуть змогу почути думку інших, про те, чи взяли б вони на себе відповідальність бути лідером, зможуть перевірити свої лідерські якості, або їх відсутність. Для цього в проекті використано метод соціального опитування, евристичної бесіди, а також учасники приймуть участь в інтерактивних вправах.

  Детальніше
 • «Українець: на шляху до лідерства» (Гуменний Сергій, Палагній Тарас)

  Автор: Сергій Гуменний. Дата публікації: 19.02.2016.

  Теги: культура, лідерство, мораль, етикет, поведінка, самовиховання

  Культурне суспільство – це відповідальне суспільство. А відповідальність – це ключ до успіху та лідерства, саме вона змушує будувати місток по якому підемо у краще майбутнє.

  Детальніше
 • Ніколи не пізно стати тим, ким ти міг би бути! (Марценюк Юлія, Голодюк Аліна)

  Автор: Юлія Марценюк. Дата публікації: 18.02.2016.

  Теги: Лідер, успіх, мотивація, розвиток, команда.

  Актуальність проекту «Ніколи не пізно стати тим, ким ти міг би бути!» полягає в тому, що він стимулює подальший розвиток лідерських якостей у дітей. Робота містить матеріали щодо розвитку лідерських якостей дитини та моделювання основних рис лідера, розвиток та виховання активності і відповідальності у дітей. Тренінгове заняття спрямоване на ознайомлення учасників із поняттями «лідер», «лідерство», визначення рівня прояву власних лідерських якостей, надання досвіду лідерської поведінки. Дане заняття має на меті стимулювати творчий потенціал та ініціативність, допомогти проаналізувати свої можливості та знайти шлях до вдосконалення, зрозуміти своє місце у житті та «приміряти» роль лідера.

  Детальніше