Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • "Інтернаціональний Тернопіль"

  Автор: Заровенна Наталя. Дата публікації: 03.02.2014.

  Теги: підтримка, співпраця, розуміння, дружба, повага, фноземці, товариші, студенти, культура, довіра, толерантність

  Проект спрямований на зближення громади міста Тернополя із представниками різних національностей шляхом організації та відвідування зустрічей і вечорів спілкування з іноземцями, спільної участі у різноманітних тренінгах та практичних заняттях під назвою «Навчаємось разом», «Танці народів світу», «Наша національна кухня», «Звичаї та обряди з різних куточків світу». Для реалізації цього проекту необхідна творча співпраця волонтерів, аніматорів та усіх бажаючих.

  Детальніше
 • "Вчимося смачно готувати"

  Автор: Лахманюк Антоніна. Дата публікації: 01.02.2014.

  Теги: їжа, рецепт, смачно, здоров'я, кулінарія

  Важливим для кожного з нас є, було і буде наше здоров'я. Його збереженню сприяє корисне та раціональне харчування. Проект "Вчимося смачно готувати" має на меті: допомогти людям, які не вміють, але прагнуть навчитися куховарити; додати впевненості у тому, що вони самі можуть смачно готувати на своїх кухнях; змінити уявлення про кулінарію багатьох жителів міста; створювати затишну атмосферу, дарувати приємний настрій та задоволення.

  Детальніше
 • Яскраве місто

  Автор: Вільгош Віра. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Графіті, інтерв'ю, виставка, стріт-атр

  Соціальний проект «Яскраве місто» спрямований на розвиток культури сучасного вуличного мистецтва в нашому місті. Мистецтво стріт-арту і графіті розвивається на сьогодні дуже стрімко, і часто від цього страждають будинки, магазини, і тому виникає гостра проблема направити всі ініціативи у потрібне русло. Цю мету можна досягнути за допомогою напрямків реалізації проекту, а саме: «Райтер клубу» - спілкування та обмін досвідом між графітерами, «Он-лайн галереєю» - висвітлення робіт та їх оцінювання, конкурсу «Вуличне мистецтво» - зацікавлення та вибір кращих робіт. «Графіті фест» - створення культури графіті, обмін досвідом та реклама міста, а також «Територія графіті» - виділення площі на території міста для вільного створення графіті.

  Детальніше
 • Книга для твоєї школи!

  Автор: Матвєєва Катерина. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: школа, книга, бібліотека, буккросінг, Тернопіль, читання, знання

  Проект має на меті наповнення шкільних бібліотек новою літературою, а також популяризації літератури завдяки громадянам міста.

  Детальніше
 • «Допоможемо батькам дітей з вадами!»

  Автор: Гордій Мар'яна. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: особливі діти, "діти Сонця", діти, діти з вадами, діти ДЦП

  Активні батьки, які знають, які проінформовані, що необхідно надати дитині допомогу, отримують її у всіх дотичних міністерствах, а діти, які не мають таких батьків, не отримують цієї допомоги у жодній інстанції. В Тернопільській області навіть немає єдиної бази даних дітей з особливими потребами. А тому проінформованість батьків дітей з вадами є важливим фактором і для батьків, а головне для розвитку цих дітей. Поки що наша держава не організувала роботу таким чином, щоб забезпечити батьків достовірною інформацією про допомогу для їхніх «особливих дітей», а тому волонтери та спеціалісти самі шукатимуть дитину і пропонуватимуть їй свою допомогу, реабілітація дитини та її подальший розвиток тільки у їхні руках...

  Детальніше
 • Зебра безпеки

  Автор: Чернецький Ігор. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: енергозбереження, 3-D зебра, освітлення, сонячна батарея

  освітлення пішохідних переходів в районах шкіл та оствітніх закладів

  Детальніше
 • Фінансова грамотність

  Автор: Rudik Andriy. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: фінанси, грамотність

  Фінансова грамотність дає можливість розуміти, як влаштований фінансовий бік життя, за рахунок чого відбуваються ті чи інші події, як вплине на життя людини те, що відбувається в державі, до яких наслідків призведе той чи інший крок з власними грошима. Економічна сторона життя влаштована певним чином, і основи цього треба знати так само, як знати правила водіння автомобіля, перш ніж сісти за кермо.

  Детальніше
 • Чисто не там де прибирають, а там - де не смітять

  Автор: Іра Огородник. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Екологія, Тернопіль, сміття, відходи, озеленення, екологічна культура, “Найкращий двір Тернополя”

  Проведення в м. Тернопіль акції “Найкращий двір Тернополя” для покращення екологічної ситуації, ознайомлення з використанням відходів у побуті, набуття навиків здійснення громадянських дій, опанування формами демократичної поведінки.

  Детальніше
 • Велосипед - рух майбутнього!

  Автор: Веселовська Аня. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: велосипед, обмін, рух, сучасне місто

  Впровадження системи велосипедного обміну у м. Тернопіль. Впровадження кар точкової системи користування велосипедами. Масове залучення людей, жителів міста і не тільки, до участі в даному проекті.

  Детальніше
 • Графік прийому лікарів

  Автор: Андрій Панчак. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: графік роботи

  Інтернет ресурс або додаток android за допомогою якого людина може дізнатися графік чергування різних лікарів в поліклініках міста.

  Детальніше
 • "Гаряча лінія життя"

  Автор: Петрица Василина. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Допомога, розуміння, співчуття, розуміння, милосердя.

  У суспільстві людина відчуває дуже багато стресів. У разі політичної, економічної та духовної кризи цінності людини, як індивідуума, перебувають під загрозою. Навіть у оточенні широкого людського загалу людина часто почувається самотньо й випробовує емоційні страждання. Міжособистісне спілкування найчастіше є настільки поверховим і неграмотним, що деяким людям буває важко знайти друзів і у скрутні хвилини життя ні з ким поговорити, поділитися проблемами, в кого порадитися та заручитися підтримкою. Вирішенням даної проблеми може стати даний проект під назвою «Гаряча лінія життя», який являє собою службу де тебе завжди вислухають, зрозуміють і допоможуть.

  Детальніше
 • Профорганізація "Твій старт"

  Автор: Біланик Оля. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: завдання, волонтерство, профорієнтація, оголошення, співпраця, реклама, діяльність, молодь, учні, студент, стартова, сприяють університети, самоврядування, підтримка, діяльність, громади

  Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини. З причини незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності близько 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Саме тому доцільно створювати профорієнтаційні кабінети, які б допомогли випускнику в тій, чи іншій мірі визначитися з вибором професії.

  Детальніше
 • Кожній дитині - своя родина

  Автор: Драбик Юлічка. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Усиновлення, виховання, сім'я

  Суть проекту полягає в тому, що на І етапі створюється соціальна реклама (плакат, відеоролік), які би привертали увагу клієнта (людини, яка хоче мати дитину, але вагається з певних причин). На ІІ етапі відбувається створення сайту, де бажаючим надається можливість самостійно ознайомитися з інформацією стосовно усиновлення; формування інформаційних вмінь; збудження інтересу клієнта до даної проблеми. На ІІІ етапі створюється товариство, об’єднання батьків, людей, які бажають всиновити, але мають певні страхи, побоювання. . З ними спілкуються відповідні спеціалісти. І на IVетапі надається допомога батькам в оформленні та зборі відповідних документів.

  Детальніше
 • " Подаруй екскурсію дітям-сиротам"

  Автор: Шмадило Іра. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Благодійність, цікаве дозвілля для дітей-сиріт, безкорисна допомога, вивчення історії та місцевості рідного краю.

  В нашій країні багато дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, їхнє дитинство проходить у постійному напруженні та не насичене тими кольоровими барвами які присутні у житті тих дітей які мають сім’ю. Вони досить рідко їздять на відпочинок та екскурсії, майже не відволікаючись від повсякденного інтернацького життя. Тому проект « Подаруй екскурсію дитині-сироті» є досить доречним для того щоб діти, як побачили багатство рідного краю(в плани проекту входить проводити екскурсії тільки в межах Тернопільської області) так і провели час із задоволенням для себе. Тому потрібно створити пошуковий комітет, який займався організацією проекту. В його обов’язки виходить: - пошук студентів волонтерів, які знають місцевість Тернопільщини і можуть проводити екскурсії. - заручитися підтримкою туристичних фірм міста, які б могли надати транспорт для перевезення дітей та юридично оформити поїздки. - створити організаційний комітет, який би займався розробкою карти маршруту екскурсій. - розробити графік маршруту згідно з розкладом дітей ( щоб не співпадав із заняттями). « Подаруй екскурсію дітям – сиротам» - це благодійний проект, тому за ефективної співпраці студентів-волонтерів та туристичних фірм, фінансова підтримка інших сторін взагалі не буде потрібна.

  Детальніше
 • Школа вихідного(вільного) дня

  Автор: Горба Галина. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: школа, знання, наука, різні вікові категорії

  Щотижня для всіх бажаючих проводитимуть заняття у вигляді консультацій, веселих досліджень, інтерактивних ігор, квестів, командних змагань, дискусій, дослідницьких проектів, практичних кейсів. Школа допоможе максимально розкрити свої здібності, покаже практичне застосування знань та навчить жити у гармонії зі світом та здобути потрібні знання, вміння та навички. Студенти-відмінники допоможуть здобути втрачені знання, виробити вміння та навички. Можливість вибирати зручний час, значна перевага програми. Тривалість навчального року складатиме 9 місяців. Програма передбачає різні ступені складності та розрахована на поетапний перехід з одного ступеня на інший з кожним наступним роком. У зв’язку із потребою у нових знаннях різних верств населення проект надзвичайно актуальний.

  Детальніше
 • ELib-cafe "Сторінка"

  Автор: Юрій Ожибко. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: ELib-cafe "Сторінка"

  Читальний зал-кав'ярня, де замість паперових видань використовуются електронні книги.

  Детальніше
 • Додай світлих кольорів у життя дітей вулиці

  Автор: Лілія Заяць. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: соціум, добро, людяність, турбота

  Проект передбачає допомогу «дітям вулиці» за допомогою проведення зустрічей, бесід, тренінгів, а також роботи з батьками цих дітей. Таким чином, реалізуються прагнення покращення статистики щодо цієї категорії осіб. Ця проблема є дійсно надзвичайно важливою на сучасному етапі, проте держава не приділяє цим дітям належної уваги та допомоги, тому надія на небайдужих жителів нашого міста. Кожен з нас може змінити життя однієї дитини додавши світлих кольорів у її сірі будні.

  Детальніше
 • Школа для батьків "Щаслива сім'я

  Автор: Khoetskih Maxim. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Сім'я, щастя, благополуччя, розуміння

  Завданнями даного проекту є: - виявлення випадків порушення прав в сім’ї, причини неблагополуччя, інформування про них органів влади за потреби; - залучення членів функціонально неспроможної сім’ї до роботи в школі для батьків «Школа щастя»; - профілактика девіантної поведінки в сім’ї, рецидивів порушення прав членів сім’ї у родині; - пропагування соціально позитивної моделі сімейного життя, здорового способу життя; - правова і психолого-педагогічна просвіта сім’ї; - організація предметного спілкування членів функціонально неспроможних сімей між собою, іншими сім’ями, для подолання причин неблагополуччя; - різноманітна допомога в організації життєдіяльності сім’ї, створенні умов для її повноцінного функціонування, самореалізації та розвитку її членів

  Детальніше
 • "Підвищення екологічної культури тернополян "

  Автор: Оля Мохун. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: культура, екологія, довкілля, виховання, сміття, здоров'я, очищення, розвиток, повітря, середовище, реклама, загазованість, зелень, чистота

  Соціальний проект «Підвищення екологічної культури тернополян» покликаний в короткі строки шляхом агітаційної, інформативної та роз’яснювальної роботи покращити екологічний стан міста завдяки покращенню екологічної культури його мешканців. Проект містить наступні напрямки свого втілення в залежності від соціальної групи на які спрямований. Для школярів та студентів повинні проводитися тренінги та роз’яснювальна робота в школах з метою початку розвитку знань про екологічну культуру, закладаються основи поведінки та життя, гідного достойного громадянина. В середній та старшій соціальній групі повинно здійснюватися розповсюдження знань про екологічну культуру та поведінку шляхом поширення інформаційних буклетів з основною інформацією, закликами до збереження та відновлення природних екологічних ресурсів. Іншим шляхом поширення інформації повинні стати періодичні оголошення по міському радіо на авто зупинках з закликами збереження природи та поширення знань екологічного життя.

  Детальніше
 • Рука допомоги ближньому

  Автор: Babij Zorjano4ka. Дата публікації: 31.01.2014.

  Теги: Благодійсність, соціально незахищені верстви населення, зоозахисна організація, благодійність, групи взаємодопомоги, благодійна акція, притулок, неблагополучна сім'я.

  Основна функція благочинної ініціативи - забезпечення втілення державних соціальних стандартів та нормативів, нових форм та методів вирішення проблем безпритульних людей і тварин, підтримки неблагополучних, надання допомоги дітям-сиротам та самотнім людям похилого віку. Даний проект спрямований на допомогу:

  Детальніше
<< | 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-68 | >>