Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

  • Вода є життя!

    Автор: Олена Вітрова. Дата публікації: 13.02.2019.

    Теги: Вода, рідкий, твердий, газоподібний, життя,безбарвна, без смаку, без запаху, текуча,сніг, краплина, дощ, град, роса, річка, лід, хмара.

    Згідно із стандартами Нової української школи та Хартією вільної людини дане дослідження буде актуальне для учнів даного віку, оскільки у них ще не сформована громадянська та екологічна думка, а саме таким способом можна вплинути на виховання екологічної свідомості та прагнення зробити світ кращим.

    Детальніше
  • Не я б’ю –верба б’є, За тиждень – Великдень

    Автор: Олічка Кравець. Дата публікації: 12.02.2019.

    Теги: Великдень, Пасха, писанки, писачок, дряпанка, сповідь, Христос Воскрес, весна, кошик.

    Даний проект спрямований для учнів 2 класів з навчальної теми «Великодні звичаї та обряди». Учні мають більш глибоко ознайомитися з християнськими моральними чеснотами. Робота у проекті сприятиме формування в учнів позитивного відношення до релігійних свят. Розповісти учням про історію виникнення свята Великдень, про звичаї розфарбовувати писанки, зустрічати весну в легендах, оповіданнях, казках, віршах, піснях, які написані в різні часи, дати змогу їм самим створити свої поетичні, творчі роботи, ознайомити із символами, орнаментом розпису, зацікавити і захопити мистецтвом писанкарства, вчити відчувати радість від приходу весни, пробудження природи, радість від очікування свята й підготовки до нього.

    Детальніше
  • Цінність прісної води. Майбутнє планети в твоїх руках.

    Автор: . Дата публікації: 23.02.2018.

    Теги: Вода, забрудення, життя, здоров’я, питна вода.

    На сьогоднішній день проблема забруднення води є дужеактуальною, аджеводний ресурс є невідємним аспектом життя на планеті Земля. Основною метою є сформувати у школярів бережне ставлення до навколишнього середовища, зокрема до води. Донести цінність водного ресурсу, аджесьогодні в багатьох країнах наявний дефіцит питної води, а також наочно показати проблеми забруднення та їх вирішення.

    Детальніше
  • Майбутнє планети в наших руках

    Автор: Jylia Tsidilo. Дата публікації: 21.02.2018.

    Теги: Тренінг, сміття, сортування, екологічна свідомість

    Наш проект "Майбутнє планети в наших руках" є надзвичайно актуальним і практичним. Як ми знаємо, від 1 січня 2018 року в дію війшов ЗУ "Про відходи" де чітко вказано, що кожен українець повинен сортувати сміття. Але наше населення не проінформоване як належно це робити! Проект розроблений для учнів 8-10 класів! Проводиметься у формі тренінгу на якому учні повинні навчитися правильному сортуванню сміття. Розкажемо про пункти здачі металу, макулатури, небезпечних відходів, скла тощо. В школі де проводиметься тренінг встановляться сміттєві баки для сортування. Здаючи відсортоване сміття учні зможуть заробити кошти, які в подальшому підуть на поїздки чи інші потреби класу!

    Детальніше
  • "Майбутнє планети в наших руках"

    Автор: , Юлія Прінь, Jylia Tsidilo. Дата публікації: 21.02.2018.

    Теги: побутові відходи, рециклінг, вторинна сировина, утилізація, біогаз, селективне збирання, полігон, біоконверсія, орбітальне сміття.

    Проект покликаний за допомогою тренінгового заняття навчити учнів сортувати сміття з подальшим практичним втіленням цих навичок у класі. Передбачено встановлення урн для роздільного сортування сміття у класі та зйомка відеоролику з конкретним прикладом сортування сміття.

    Детальніше
  • "Компас - винахід, що змінив хід історії"

    Автор: Іра Марчук. Дата публікації: 20.02.2018.

    Теги: #ТНПУ #навчання #проект #Компас

    На сьогодні українська школа перебуває в процесі модернізації та створенні нового бачення освіти. Саме тому актуальність даного проекту є важливою ланкою в механізмі реформи освіти. Застосування новітніх навчальних технологій, різних інтерактивних моделей навчання, а зокрема і уроку – квесту, допомагає сформувати та розвинути в учнів в учнів ряд таких важливих компетентностей як: • уміння вчитися впродовж життя ; • інформаційно-цифрова ; • соціальна та громадянська; • ініціативність і підприємливість; • спілкування державною мовою.

    Детальніше
  • Здоров’я школяра

    Автор: . Дата публікації: 18.02.2018.

    Теги: формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров’я поведінки.

    Завдання проекту: • формування в учнів мотивації до дбайливого ставлення до життя і здоров’я; • формування у школярів стійких переконань щодо пріоритету здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей;

    Детальніше
  • Оформлення зони психологічного розвантаження в школі

    Автор: Мар'яна Базан. Дата публікації: 15.02.2018.

    Теги: відпочинок, дозвілля, захоплення, технології, дизайн

    Шкільне життя багате різноманітними подіями. Майже половину свого життя школярі проводять в стінах школи – це приблизно 1190 годин на рік (до 5-6 годин в день). На перервах більшість учнів знаходиться в коридорах. Для того щоб учні мали можливість переключатися після інтелектуальної роботи на відпочинок під час перерв або після уроків, ми вирішили розробити даний проект. Тому тему проекту вважаємо актуальною. Створення єдиного комплексу, де можна було б реалізувати всі свої здібності, запити, інтереси, ідеальна модель маленького світу – таким є задум цього проекту.

    Детальніше
  • Підкорюємо вершини разом

    Автор: Наташа Бондар. Дата публікації: 15.02.2018.

    Теги: Проект, інтрегований, географія, власна карта, гори, вершини, 6 клас, ІКТ.

    Даний інтегрований проект розрахований на учнів 6 класу, дозволить не тільки вивчити найвищі гори світу, а й створити власну карту вершин.

    Детальніше
  • Раціональне харчування - запорука нашого здоров’я

    Автор: Vadym Ostapchuk. Дата публікації: 14.02.2018.

    Теги: здоров’я, харчування, математика, стиль життя

    Інтегрований навчальний проект, який поєднує теми з предметів "Основи здоров’я" і "Математика" для учнів 6 класу. Цей інтегрований тренінг допоможе учням покращити свої знання про координатну площину та відсотки. Учні більше дізнаються про основні компоненти харчування та зможуть скласти свій раціон здорового харчування.

    Детальніше
  • Згадай своє

    Автор: Viktoria Soroka. Дата публікації: 13.02.2018.

    Теги: Тернопіль, географія, історія, архітектура, мистецтво

    Тернополю вже майже шість століть, але старовинних пам’яток архітектури і навіть просто довоєнних будинків тут мало, тому що місто було майже дощенту знищене під час Другої світової. Саме тому, за допомогою нашого проекту, ми хочемо донести до учнів усю цінність тих об’єктів які зазнали нищівного впливу воєнних дій. Перш за все нашою метою є відродити пам’ять про втрачені об’єкти та допомогти учням візуалізувати їх.

    Детальніше
  • FUTURE IS YOU

    Автор: . Дата публікації: 13.02.2018.

    Теги: екологія, Тернопіль, сміття, утилізація

    Екологічний проект, утилізація непобутових відходів Проект створений щоб привернути увагу школярі до глобальної проблеми твердих побутових відходів,та їх утилізації; сприяти підвищенню рівня інформованості школярів з питань забезпечення екологічної безпеки та залучення їх у вирішення соціально-екологічних проблем міста;прищеплювати учням та громадськості усвідомлення відповідальності за утримання в належному стані місця проживання; роз’яснення серед школярів необхідності збереження навколишнього середовища Аудиторія 15-17 років, школярі

    Детальніше
  • «Живучи в теперішньому не забувай про минуле і пам’ятай про майбутнє» (Скажемо сміттю «НІ»)

    Автор: Iryna Heina. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: Сміття, відходи, пластик, папір, скло, природа.

    Актуальність проекту: На сьогодні в Україні проблема смітників - одна з найважливіших серед проблем забруднення навколишнього середовища. У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість матеріалів та виробів, які вийшли з вжитку, починаючи від старих газет, консервних банок, закінчуючи битим посудом, побутовою технікою. Сміття утворюється не лише у житлових приміщеннях, але і в підсобних приміщеннях магазинів, шкіл, лікарень, на вулицях, дорогах, полях і т. д.

    Детальніше
  • Вода - це життя!

    Автор: Галина Процків. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: Вода, життя, сніг, джерело, цивілізація

    Актуальність: Вода – це найпростіша, найнезвичайніша, та водночас найнебезпечніша речовина на планеті Земля. Вода допомагає нам у повсякденному житті, підтримує нашу життєдіяльність. Проте вона може спричинити катастрофічні наслідки свого згубного впливу: повені, потопи. Тому першочерговим вирішенням ключового питання буде визначення води як невід’ємної складової всього живого на Землі, та визначення її цінності. Також завдання полягає у виробленні в учнів таких компетентностей як: спілкування державною мовою; основні компетентності у природничих науках і технологіях; уміння вчитися продовж життя; екологічна грамотність та здорове життя.

    Детальніше
  • Сортуй сміття - врятуй життя!

    Автор: Ірина Шелемей. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Забруднення, сортування відходів, чисте довкілля

    Проект націлений на учнів 5-х класів. Основна його мета - навчити дітей правильно сортувати ТПВ та пояснити навіщо потрібно це робити.

    Детальніше
  • Мандруємо річками свого краю

    Автор: Зоряна Павлюс, юля бендера. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Річка, мандрівка, охорона, екологія, свій край

    Проблему недостатнього збереження річок України можна вирішити за допомогою кожного громадянина міста, зокрема учня. Проект передбачає інформування учнів за допомогою художньої літератури, буклетів, брошур, відео та фото матеріалі, інформаційно комп’ютерних технологій. Створення малих творчих груп ,що позитивно вплине на збереження стану річок.

    Детальніше
  • Цікава математика

    Автор: Taras Bodak. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: математика, ребуси, цікавинки, математичні фокуси

    Актуальність: Праця вчителя – постійний творчий пошук. Адже кожен із нас постійно шукає відповіді на питання «Як підтримувати інтерес до математики, пізнавальну активність учнів?», «Як зробити свої уроки цікавими?». Як показує досвід, у шкільному віці учні часто втрачають інтерес до точних наук, такі як математика, фізика, хімія. Саме тому одним з ефективних способів розвитку зацікавленості - проведення нестандартних уроків. Учні із задоволенням виконують несподівані завдання, що сприяє розвитку інтересу до точних наук. Основними завданнями проекту були: 1. Проведення опитування школярів з метою виявлення найбільш цікавих шкільних предметів; 2. Проведення нестандартних математичних уроків; 3. Дослідити використання математики у повсякденному житті. Передбаченими результатами та перспективами були: 1. Підвищення інтересу учнів до вивчення математики; 2. Розвиток дружніх відносин між однокласниками; 3. Формувати навички дослідницької діяльності, класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті. 4. Розвиток лінгвістичної, мовленнєвої та соціокультурної компетентностей учнів.

    Детальніше
  • Навколо світу за 5 днів

    Автор: Sonya Bas. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Подорож, материк, Євразія, Антарктида, Північна Америка, Південна Америка, Африка, Австралія, природа

    Пізнання світу через подорожі

    Детальніше
  • "Ти є тим, що ти їси!"

    Автор: Юлія Голодрига. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: раціональність, збалансованість, вітаміни, меню, білки, жири, вуглеводи, поживні речовини, харчування

    Проблема незбалансованого харчування може призводити до різних негативних наслідків, в тому числі порушень центральної нервової системи, функціонування підшлункової залози, зниження захисних властивостей організму, збільшення ризику захворюваності онкологічними хворобами та цукровим діабетом. Поліпшення здоров’я населення України можливо лише в результаті проведення комплексу заходів (зокрема, за підтримки держави), в яких провідну роль зіграло б пропаганда здорового способу життя. Найбільш доцільна вона буде саме у початкових класах, щоб наше молоде, підростаюче покоління з найменших років знало і розуміло наслідки неправильного харчування та користь збалансованого. Навчальний проект передбачає проведення індивідуальних та групових форм роботи, проведення дидактичних ігор та відтворення знань на практиці. Даний проект може використовуватись у 3 класі. Основа проекту – навчити складати своє власне меню харчування та дотримуватися його, а також працювати в команді. По завершенні проекту буде представлено та обговорено накопичені учнями знань, створити ярмарку корисної їжі.

    Детальніше
  • Ти є тим, що ти їси!

    Автор: Іра Грицак. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: раціональність, збалансованість, вітаміни, меню, білки, жири, вуглеводи, поживні речовини

    Проблема незбалансованого харчування може призводити до різних негативних наслідків, в тому числі порушень центральної нервової системи, функціонування підшлункової залози, зниження захисних властивостей організму, збільшення ризику захворюваності онкологічними хворобами та цукровим діабетом. Поліпшення здоров’я населення України можливо лише в результаті проведення комплексу заходів (зокрема, за підтримки держави), в яких провідну роль зіграло б пропаганда здорового способу життя. Найбільш доцільна вона буде саме у початкових класах, щоб наше молоде, підростаюче покоління з найменших років знало і розуміло наслідки неправильного харчування та користь збалансованого. Навчальний проект передбачає проведення індивідуальних та групових форм роботи, проведення дидактичних ігор та відтворення знань на практиці. Даний проект може використовуватись у 3 класі Основа проекту – навчити складати своє власне меню харчування та дотримуватися його, а також працювати в команді. По завершенні проекту буде представлено та обговорено накопичені учнями знань, створити ярмарку корисної їжі.

    Детальніше
<< | 1-20 | 21-24 | >>