Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • LIBERUM HOMINIS

  Автор: Антоніна Палецька. Дата публікації: 08.04.2015.

  Теги: ВІЛЬНИЙ - ЗНАЧИТЬ ЖИВИЙ!

  Хочеш бути вільним - перестань бути рабом! Людина вільна настільки, наскільки вільні її думки.Свобода це унікальна можливість, сила та мужність говорити правду, відстоювати справедливість і брати на себе відповідальність за це.Свобода – це вміння бачити прекрасне та особливе. Це мужність бути не таким, як усі. Виховуючи вільну особистість - ми виховуємо вільне суспільство!

  Детальніше
 • HealthDay

  Автор: Сюсяйло Надя. Дата публікації: 01.04.2015.

  Теги: Відпочинок діти спорт активні ігри екскурсії спілкування з природою екологічні акції

  Розглянути актуальну проблему зміни ставлення людства до природи.

  Детальніше
 • test

  Автор: Мандзюк Віктор. Дата публікації: 17.03.2015.

  Теги: 44

  444

  Детальніше
 • Народжений бути вільним

  Автор: Оліяр Олічка. Дата публікації: 22.02.2015.

  Теги: свобода, воля, вільна людина

  Проект «Народжений бути вільним» являє собою виховну годину на однойменну тему у формі вебінару. Метою є популяризація використання інформаційно-комп’ютерних технологій у навчальному процесі. Завданням проекту є підвищення інформаційної культури учасників освітнього процесу; вдосконалення навчально-методичного супроводу освітнього процесу; підвищення професійної компетентності педагогів.

  Детальніше
 • "Мудра людина - вільна людина"

  Автор: Мацко Лєнка. Дата публікації: 20.02.2015.

  Теги: Воля, мудрість, відповідальність, суспільство.

  Наш проект дасть можливість суспільству стати більш свідомим, відчути цінність потрібних в житті речей, знайти аспекти в житті, за які потрібно боротися і усвідомлено використовувати, а які потрібно викидати, позбуватися від них. Проект призведе до покращення свідомості в устрої суспільства, демократизації через прояв людяності, гідності і честі, відповідальності перед самим собою, своїми колегами і суспільством загалом. http://voljamudr.blogspot.com/2015/02/blog-post_19.html

  Детальніше
 • Ідея вільної людини у творчості українських письменників

  Автор: Мартиновська Наталя. Дата публікації: 20.02.2015.

  Теги: добро, відповідальність, гідність, чесність, самостійність, незалежність, духовність, милосердя, рівність, справедлиівсть, демократія

  проект спрямований на популяризацію ідей Хартії вільної людини шляхом дослідження спадщини українських митців в галузі літератури. Анотація. Даний проект розроблений з метою донести до сучасної учнівської молоді ідеї Української хартії вільної людини.

  Детальніше
 • вільна людина - щаслива країна

  Автор: Молень Маша. Дата публікації: 20.02.2015.

  Теги: свобода відповідальність добро солідарність толерантність рівність вибір

  Назва нашого проекту «Вільна людина – щаслива країна» Мета: донести ідею вільної людини до кожної дитини, настановити кожного на шлях формування вільної особистості. Завдання: 1. Провести комплекс виховних бесід на уроках, протягом тижня. 2. Сформувати в учнів бачення про образ вільної людини 3. Донести до свідомості учнів, що кожна людина повинна бути вільною Актуальність нашого проекту зумовлена тим що кожна дитина прагне бути вільною, але не всі розуміють значення цього слова. Саме тому ми намагаємося донести до учнів значення волі. Особливо актуально постає це питання в сучасні геополітичні ситуації, яка склалася в наші державі. В процесі створення проекту було розроблено значну кількість роздаткового матеріалу (брошура, інфографіка, буклет) знятий відеоролик. Основою нашого проекту э комплекс бесід (5), тривалість кожної 10-15хв. Ми розробили зміст для кожного дня бесід. 1-й день. Розповідь про хартію вільної людини. Висловлення думок учнів щодо свободи. Перегляд відео-інтерв’ю 2-й день. Мозковий штурм 3-й день. Інтерактивна гра 4-й день. Перегляд короткометражного фільму 5-й день. Учні зачитують власний твір-роздум. Ми сподіваємося що наш проект буде цікавим для кожного учня

  Детальніше
 • Бути вільною людиною

  Автор: Буляк Наталя. Дата публікації: 19.02.2015.

  Теги: люди, вільні, рівність, віра, усвідомленість, добро, відповідальність.

  Даний проект створений для ознайомлення із переліком основних положень Хартії. Більш детально подано інформацію про один із пунктів «Української хартії вільної людини» - «Бути вільною людиною». Різновікова категорія інформована про основні тези першого пункту Хартії, популяризовано буклет із основною інформацією, яка стимулює населення до переосмислення та усвідомлення значення «Української хартії вільної людини».

  Детальніше
 • Вільний вибір людини –основа розвитку особистості

  Автор: Лідія Копаниця. Дата публікації: 19.02.2015.

  Теги: вибір, особистість, свідомість, саморозвиток

  Якщо не я, то хто ж? Якщо не зараз, то коли? Якщо я не для себе, То хто ж для мене? Людина може робити вибір на користь добра чи зла, по совісті чи ні, на благо суспільства чи особистої вигоди. З одного боку можна керуватися питанням: “ що я від цього матиму? ”, “ що це мені дасть? ”, “ яку користь я отримаю? ”, а з іншого боку можна спиратися на інші питання типу: “ яка користь від цього буде суспільству? ”, “ як я допоможу іншим зробивши саме так, а не так? ”, “ чи відповідатиме це суспільно прийнятій моралі? ”, “ чи не викличе це осуд з боку суспільної моралі, чи це буде мій особистий моральний осуд з боку моєї совісті? ”. Тому кожний вибір людини, в тому числі і моральний вибір, це її особистий вибір і тільки вона буде нести за нього відповідальність, і тільки вона буде знати зробила вона по совісті чи ні, на благо собі чи іншому, добрим чи поганим був цей вибір. Проект створено з метою допомогти учням з’ясувати різні можливості вільного вибору людини в межовій ситуації; виховувати почуття відповідальності за свій моральний вибір, прагнення до самопізнання та самовдосконалення.

  Детальніше
 • Необмежені можливості обмежених людей

  Автор: Коропатницька Наталя. Дата публікації: 19.02.2015.

  Теги: Свобода, впевненість, самобутність, добробут, віра, воля, доступність, незалежність.

  Ти – вільна людина, тому у тебе завжди є вибір. Правильний вибір може змінити життя людей, які мають певні фізичні обмеження, але у яких безмежні можливості. Проект створений для того, аби кожна людина відчувала свою значимість, можливість обирати те, чого прагне та впевненість у тому, що все вдасться, варто тільки набратися сили та йти вперед. Люди ж, які мають певні відхилення, також не повинні вважати себе покинутими, а пам’ятати, що досягнути високих результатів може кожен. А чого досягнув ти, чи використав свої можливості???

  Детальніше
 • Бути вільною людиною

  Автор: Масловська Оля. Дата публікації: 16.02.2015.

  Теги: воля, права, добро, людина

  Бути вільною людиною — це не лише зовнішня ознака, яка об’єднує усіх нас за правами, але й внутрішній духовний вибір. Невільна людина не здатна бути ані щасливою, ані захищеною, ані впевненою у своєму майбутньому.

  Детальніше