Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • Зроби вулиці свого міста чистими!

  Автор: Roma mayakow. Дата публікації: 24.10.2016.

  Теги: чистота, Тернопіль, ера чистоти

  У цьому проекті наша група вказує на причини проблеми забруднення, а також максимально ефективні та мінімально затратні вирішення цих проблем

  Детальніше
 • Свобода особистості та її самореалізація

  Автор: Оксана Ногас. Дата публікації: 24.02.2016.

  Теги: особистість, суспільство, морльна розиція

  Оскільки людство і прогрес не стоять на місці, часи міняються і цінності теж, в цій науковій статті я вирішила якомога докладніше описати шляхи реалізації особистості в теперішньому суспільстві. Дивлячись на те , щоб людині присутнє бажання до самореалізації багато хто з нас виражається за рахунок творчості, що я і хотіла описати. Кожен з нас шукає своє місце в суспільстві, і знайти себе протягом життя є одною з основних цілей кожної людини. Часто нам важко найти своє і те, що відповідає нашим бажанням і здібностям. Розглядаючи ці питання, хотілося б також не забувати моральні принципи, тому що реалізація особистості великою мірою залежить від того, за якими принципами живе певна людина. Гармонічне поєднання здорового тіла та психологічного стану, дає змогу залишити труднощі позаду і ще ближче наблизитись до свободи особистості. Продовж років шляхи самоутвердження часто змінювалися. Цінності і потреби суспільства-збільшувались. З’являються нові професії , і в людини стає більшим вибір, як реалізуватися і проявити свою особистість. Вибір великий, але як знайти саме своє?

  Детальніше
 • Наше майбутнє - у наших руках (Якимишин О., Томасюк Н.)

  Автор: Якимишин Лєна. Дата публікації: 23.02.2016.

  Теги: Відповідальнвсть, старанність, цілеспрямованість

  Проект пропагує таку ідею як те, що ми господарі свого майбутнього, адже все починається із нас, і щоб стати господарем держави, в першу чергу потрібно стати господарем свого життя, сім’ї, тіла та душі.

  Детальніше
 • Наше майбутнє – у наших руках

  Автор: Віктор Мандзюк (Delf). Дата публікації: 22.02.2016.

  Теги: світлого

  Все починається із нас. Щоб стати господарем держави, в першу чергу потрібно стати господарем свого життя, сім’ї, тіла та душі, а також не задумуватись про матеріальні речі, адже щастя не у них. Лише коли ми по-справжньому відчуваємо смак життя, вдихаємо його на повні груди – ми щасливі і впевнені, що життя прожите недаремно. І сьогодні наше свято спрямоване саме на те, як стати щасливою людиною, як бути господарем свого майбутнього, брати відповідальність за свою долю, долю дітей та країни в цілому, у свої руки.

  Детальніше
 • Гуштик Марія, Палац Юлія "Місто для людей"

  Автор: Гуштик Марія. Дата публікації: 21.02.2016.

  Теги: Місто, чистота, відповідальність, комфорт, люди, озеленення, рослини, господар

  Проект озеленення міста, який створений, щоб навчити школярів бути господарями власного міста, тобто піклуватися про прості речі: порядок свого дому, під’їзду чи вулиці, чистоту повітря, наявність красивих насаджень, які милують око; шляхом озеленення території міста Тернопіль покращити екологічний стан довкілля та підвищити рівень екологічної свідомості громадян, а також залучити учнів до практичної діяльності з розв’язання проблем навколишнього середовища місцевого значення.

  Детальніше
 • Веселовська Ольга, Лесіцький Андрій. Ліга старшокласників

  Автор: Андрій Лесіцький. Дата публікації: 21.02.2016.

  Теги: мужність, сила, працьовитість, вміння, практичність, турботливість, активність, справедливість, охайність, відповідальність, зрілість

  Проект розрахований на 1 рік. Учням у процесі його реалізації необхідно буде створити не тільки проект квітника у дворі школи, а і реалізувати його у процесі своєї діяльності. Саме групова праця є тією рушійною силою, яка допоможе не тільки згрупувати колектив для досягнення спільної мети, а і навчить учнів бути господарями на своїй землі, Проект складається з двох частин – теоретичної і практичної.

  Детальніше
 • Гульовата Х. Пастух М. Держава - це твій дім!

  Автор: Христина Гульовата. Дата публікації: 20.02.2016.

  Теги: держава, сільське господарство, відповідальність, господар, порядок, безпека, працелюбність.

  Сільське господарство належить до найдавніших видів господарської діяльності людини. З давніх часів Україна відома своєю сільськогосподарською продукцією серед інших народів і країн. Сільське господарство України має дуже гарні природні умови для розвитку. Для нас є важливим, щоб в майбутньому Україна вийшла на новий рівень сільського-господарського виробництва. Своїм проектом хочемо зробити невеликий крок до цього. Даний проект зумовлений актуальними проблемами в сільському господарстві України, і пошуком шляхів їх вирішення. Представляє собою урок географії для учнів середньої школи. Основною метою проекту є надання учням повної інформації про сучасний стан галузі і можливості учням самостійно шукати шляхи виходу з неї.

  Детальніше
 • Николюк М. Петрович І. "Який господар, такий і дім"

  Автор: Іванна Петрович. Дата публікації: 19.02.2016.

  Теги: наполегливість, відповідальність, домівка, планета, оселя, забруднення, добробут

  Задумаймося над прислів’ям: «Який господар, такий і дім»! Одразу на думку спадають слова: турбота, чистота, домівка. Але чи кожна людина може сказати, що вона є дбайливим господарем? На мою думку, ні. Кожен з нас уявляє своє існування по-різному. Ми, чомусь, часто забуваємо, що крім нас є ще й інші, чомусь в один голос ми кричимо про демократію, та до кінця не розуміємо, що демократія припиняє своє існування в той момент, коли ми своїми діями заважаємо іншим; ми любимо розкіш, гроші, гарні речі, та забуваємо про свою духовність і стаємо мізерними і ницими… Ми вбиваємо, нищимо, руйнуємо... Для нас немає святості, нема Бога, ми не боїмося нікого, ми не думаємо про завтрашній день, ми живемо одним моментом, не розуміючи, що безповоротно губимо самих себе. Тому метою даного проекту є формування в учнів середньої школи почуття дбайливого господаря, відповідальності за власні вчинки, а також виховання знань, вмінь і навичок правильної поведінки з оточуючим світом.

  Детальніше
 • Медюх Людмила - «Не будь рабом на чужині, а будь господарем вдома!»

  Автор: Людмила Медюх. Дата публікації: 19.02.2016.

  Теги: Господар, Батьківщина, еміграція, безробіття, працевлаштування.

  «Не встидайся – то твоя земля, не встидайся – то Україна. Добре там є, де нас нема – стань для батька нормальним сином» - такі знайомі нам і наразі такі актуальні слова Андрія Кузьменка. Бути господарем, в своїй державі – надзвичайно важливе завдання українців. Подолати хворобу споживацтва та невгамовних фінансових апетитів мусить кожен мусить кожен вільний громадянин. Саме такі заповіді сформовані в Хартії вільної людини, в документі, котрий має стати настільною книгою у житті української громади. Актуальність даної проблеми і значення її для створення здорового українського суспільства зумовили вибір теми нашого проекту: «Не будь рабом на чужині, а будь господарем вдома!».

  Детальніше