Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

 • Хто торгує повітрям

  Автор: Zoriana Janiv. Дата публікації: 08.04.2015.

  Теги: Обман, шахрайство, злочин, мислити правильно, думати

  З кожним роком шахраї стають більш винахідливими, і дедалі більше людей потрапляють у їхні підступні пастки та залишаються без грошей на рахунку. Якщо люди будуть знати основні схеми виманювання грошей – вони не попадатимуться на «вудку» шахраїв. Наївно думати, ніби жертвами шахраїв стають тільки малограмотні люди. Серед тих, хто попався на приманку лохотронщиків, все частіше виявляються освічені і навіть інтелігентні люди. Це пов’язано з тим, що навіть юридичної підкованості часто буває недостатньо для того, щоб убезпечити себе і свої гроші, адже кожного дня з’являються нові способи відбирання грошей у чесних, але дуже довірливих громадян.

  Детальніше
 • "Підвищення інформаційної культури студента за допомогою бібліотеки"

  Автор: Лена Прокопчук. Дата публікації: 08.04.2015.

  Теги: #ТНПУ, #Наукова_Бiблiотека_ТНПУ, #Українська_Хартія_Вільної_Людини, #Мислили

  Розроблений проект «Підвищення інформаційної культури студента за допомогою бібліотеки» на основі принципу «Мислити» Хартії вільної людини є надзвичайно актуальним в умовах інформаційної глобалізації ослаблення інтересу до читання, який спрямований на підтримання у студентів інтересу до загальної книжкової культури та набуття національних традицій книжності.

  Детальніше
 • #не_спам!

  Автор: Марічка Юрчак. Дата публікації: 07.04.2015.

  Теги: інформаційне середовище, інформаційне забруднення, інформація, екологія, спам

  Для людей інформаційної епохи швидкий доступ до якісної інформації є критично важливим, адже той, хто володіє інформацією - володіє світом. Парадоксально, але у час, коли обсяги інформації зростають величезними темпами, поширюється інформатизація населення, знайти необхідну і достовірну інформацію стає все складніше через кількість інформаційного сміття, що зростає навіть не пропорційно, а в астрономічній прогресії! Щодня ми отримуємо величезну дозу інформаційного забруднення, навіть не замислюючись над цим.

  Детальніше
 • Мислення – рушійна сила майбутнього нації

  Автор: Havrylyak Andriy. Дата публікації: 21.02.2015.

  Теги: мислення, технологія, думки, нація, роздуми, методи, молодь, вчителі, актив, абстракції, творчість

  Цілі і завдання проекту: Основне завдання навчити вчителів, а через вчителів і майбутнє нашої нації, наших школярів, мислити по-новому. І саме тому рушієм нації є молодь, що через мисленнєві процеси вирає свої думки щодо розвитку держави та й суспільства загалом.

  Детальніше
 • Те, що відбувається в твоїй голові якскравіше, ніж на екрані

  Автор: Якінші Нетака. Дата публікації: 20.02.2015.

  Теги: Мислити, Мислення, Патріотичне мислення, Позитивне Мислення, Методи покращення інтелекту, любов до кники, читання

  Комплекс виховних годин

  Детальніше
 • Чи дійсно це так!?

  Автор: Мандзій Марічка. Дата публікації: 20.02.2015.

  Теги: Ключові слова: мислення, вільна людина, дискусія, обґрунтування, проблема, індивідуальність, особистість.

  Проект передбачає створення серед учнів 9-11 класів дискусійного клубу «Чи дійсно це так!?». Він включає тренінг на тему «Давайте ламати стереотипи!», який відбуватиметься в межах клубу у приміщенні школи протягом трьох днів. Тренінг, розроблений на основі технології критичного мислення, передбачає систему інтерактивних методів та прийомів («Займи позицію», «Акваріум», «Мозковий штурм», «Криголам», «Подвійні щоденники», «Незакінчені речення» тощо»), перегляд відеолекції, дискусії, проблемні питання, роботу з цитатами тощо. Автори проекту: Мандзій Марія, Сович Олеся.

  Детальніше
 • Вільнодумство, або як вижити після університету

  Автор: Воробйов Роман. Дата публікації: 20.02.2015.

  Теги: саморозвиток, майбутнє, читати

  велика кількість студентів все ж таки не знає, чого хоче від життя, і не зовсім впевнена, яким чином забезпечити власне щасливе існування після закінчення навчання. цей проект покликаний прояснити кілька моментів і показати кілька шляхів виживання в суворих умовах позауніверситетського життя

  Детальніше
 • Науковий центр у м. Тернопіль

  Автор: Білоус Іра. Дата публікації: 19.02.2015.

  Теги: Освіта, розвиток, успішність, реформи, науковий центр, експеримент.

  Науковий центр у місті Тернополі – це місце, де діти та дорослі зможуть продовжувати досліджувати та експериментувати протягом усього року. Крім цього, у даному центрі щодня проводитимуться заняття для шкільних груп, адже найефективнішим є навчання через досвід. Під керівництвом спеціалістів учні зможуть проводити досліди, вивчаючи та освоюючи таким чином ту чи іншу тему, яку в школі розглядають лише теоретично.

  Детальніше
 • Мислити по-новому - мислити по-європейськи!

  Автор: Гах Оксана. Дата публікації: 19.02.2015.

  Теги: розвиватись удосконалюватись, існувати, створювати,передбачати, оцінювати,цікавитись, шукати, бачити ...

  Проект спрямований на розвиток критичного та креативного мислення у шклярів середніх класів, шляхом знайомства із країнами Європи, що допоможе змінити їхнє ставлення до світу та сформувати новий тим мислення, який характерний для провідних європейських країн із перспективою такого ж розвитку в Україні.

  Детальніше
 • Пізнай своє "Я"

  Автор: Грицишин Мар'яна. Дата публікації: 19.02.2015.

  Теги: Пошук, мислити, рух, нове, самопізнання, саморозвиток, самокритика.

  Мета тренінгу: допомога учасникам віднайти своє призначення (із професійної точки зору); навчити, як жити у гармонії із самим собою. Завдання тренінгу :

  Детальніше
 • Війна думок

  Автор: Волошина Оксана. Дата публікації: 18.02.2015.

  Теги: інформаційна війна, ЗМІ, медіа-простір,мислення, свідомість

  Проект спрямований на те, щоб допомогти людям розібратися у правдивості інформацій, поданих у ЗМІ, викрити неправдиві факти; вчити правдиво відображати соціальну дійсніть; розвивати уміння мислити, ефективно опрацьовувати інформацію.

  Детальніше
 • Інформаційний центр

  Автор: Литвин Наташка. Дата публікації: 16.02.2015.

  Теги: мислення, розум, креативність, виховання, творчість, свідомість, розвиток,

  У сучасному надскладному динамічному світові недостатньо просто мислити…Важливо перш за все навчитись самому і навчити дітей ВІЛЬНО МИСЛИТИ. З огляду на вищезазначене, був розроблений соціальний проект «Інформаційний центр» – мультимедійний комплекс, редагування, функціонування і реалізація якого здійснюється на базі створеного сайту info-centre.do.am, з додатковим використанням соціальних мереж (https://vk.com/info.centre). Актуальність подібного освітнього проекту викликана необхідністю активного впровадження мультимедійних технологій у шкільну і позашкільну освітню діяльність, пошуку нових шляхів розвитку особистості та розширення світогляду за нових умов існування українського суспільства, тощо. Одним з основних завдань цього проекту є стимулювання навичок ВІЛЬНОГО МИСЛЕННЯ у школярів (більш детально – info-centre.do.am). Даний проект розрахований для учнів середніх – старших - класів (орієнтовно - 7 – 11 класи).

  Детальніше