Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

Лідерство і чи готовий ти до такої відповідальності? (Шостак Наталія, Товпига Лілія)

Автор: Natalia Shostak. Дата публікації: 20.02.2016.

Теги: Лідер, лідерство, відповідальність

Всім відомо, що проблема лідерства не нова, проте зараз вона по-особливому актуальна. Лідером прагне стати кожен, оскільки це престижно, прибутково і, як декому здається, дуже легко. Але чи потрібно нам стільки лідерів? До чого призводить проблема завищеної самооцінки та як уникнути суперечок в країні, де всі прагнуть до лідерства? Хто такі диванні лідери? На ці та інші питання учасники зможуть відповісти, прийнявши участь у тренінгу.
Проект розроблений таким чином, що учасники матимуть змогу почути думку інших, про те, чи взяли б вони на себе відповідальність бути лідером, зможуть перевірити свої лідерські якості, або їх відсутність. Для цього в проекті використано метод соціального опитування, евристичної бесіди, а також учасники приймуть участь в інтерактивних вправах.
Тренінг розраховано на учнів 5-7 класів, тому що саме в цей період в підлітків формуються певні ідеали, орієнтири та важливі для самореалізації життєві погляди. Це час так званого «максималізму», коли хочеться брати від життя все найкраще і великими порціями. Лідери в школі та в підлітковій компанії користуються великою популярністю, викликаючи цим самим бажання бути схожими. На тренінгу доводиться, що бути успішною людиною не означає обов`язково бути лідером, так як кожна особистість володіє набором особливих якостей, і не всім потрібно бути лідерами, щоб продемонструвати їх.
В проекті використано відеозаписи думок підлітків про лідерство, і чи вважають вони себе здатними бути лідерами. Після цього, шляхом загального обговорення, учні зрозуміють, що у всіх в житті є своя ніша, яку кожен зможе зайняти з гідністю. Участь в інтерактивних вправах «Карета» та «Катастрофа на лайнері» відкриє в кожному учаснику такі риси характеру, як впевненість, завзятість, кмітливість, відповідальність, а також учні зрозуміють, наскільки велике значення в команді мають прості виконавці, і що без них лідер не був би лідером.

Блог: http://liderchyni.blogspot.com/

назад