Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

"Великі права маленьких громадян" (Бойчук Н., Брилінська О.)

Автор: Наталія Бойчук. Дата публікації: 21.02.2016.

Теги: дитина, право, суспільство, захист, свобода, рівність

Бути відкритим суспільством означає бути спільнотою, переконаною у великій цінності людського життя і демократичного устрою. Одне з основних завдань такого суспільства – виховання вільної людини. А, як відомо, процес виховання починається ще змалечку.
Діти – це майбутнє кожної держави, тому вони повинні бути забезпечені особливими правами, особливим захистом та відчувати з боку суспільства увагу, турботу, підтримку, розуміння.
Зважаючи на це, ми розробили соціальний проект на основі ідей Хартії вільної людини, мета якого – ознайомити учнів ЗОШ з їхніми правами згідно з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини; формувати у них відчуття захищеності, соціальної рівності та усвідомлення себе як частини великого суспільства.
Завдання проекту:
– прищеплювати почуття гідності та поваги до прав та свобод людини;
– виховувати вільних людей, переконаних у великій цінності людського життя і демократичного устрою;
– навчити визначати, коли права дітей порушуються;
– розвивати вміння висловлювати власні погляди і думки з різних питань;
– загалом сприяти соціальному розвитку дитини.
Форма проведення: виховний захід у загальноосвітніх школах .
Розроблений проект розрахований для дітей вікової категорії 10-12 років Тривалість його реалізації – 30-40 хвилин.
Важливою складовою розробки проекту є те, що діти не виступають пасивними спостерігачами, а беруть активну участь у його виконанні.
До проекту додаються усі ресурси (ілюстрації, відео тощо), а також створений нами альбом для розфарбовування з коротко викладеними положеннями Конвенції ООН про права дитини. Він розрахований на те, щоб у процесі розвитку творчих здібностей діти засвоювали корисний для них матеріал. Також альбом можна використовувати поза рамками проекту дітьми від 3-ох років.
Передбачувані кінцеві результати: учні, які взяли участь у виховному заході, зможуть переконатися, що сучасне суспільство є для них опорою та захистом, що всі діти, незалежно від фізичних, національних особливостей є рівними в правах, і кожна дитина є для суспільства великою цінністю. А щасливим суспільство буде тоді, коли будуть щасливими діти.

Блог: http://pravochildrensociety.blogspot.com/

назад