Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

  • Крок до успіху!

    Автор: Khris Tina. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: Гроші, користь, людина, влада, засіб, незалежність

    Дослідження історії, поширення грошових одиниць, визначення впливу грошей на характер та поведінку людини.

    Детальніше
  • Не стань заручником віртуального світу!

    Автор: Мар'яна Пантелеймін. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: Інтернет-залежність, віртуальність, загроза, хвороба, комп’ютер, соціальні мережі, гейміфікація, спілкування, маріонетка

    У зв’язку із зростанням глобалізації та збільшенням можливості доступу до мережі інтернет, сучасні підлітки все більше стають залежними від віртуального світу. Проект передбачає роботу з учнями середніх класів (6 – 8 класи). Основні види діяльності – тренінг, просвітницькі бесіди з елементами тренінгу. Проведення тренінгів передбачає різні форми роботи – індивідуальна робота, групова, творчі завдання, анкетування, ігри та вправи

    Детальніше
  • Богдан Хмельницький в історії, літературі та культурі

    Автор: Андрій Діарент, Шпяк Владислав. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: Богдан Хмельницький , Історія України, Українська література, минуле ісьогодення

    Богдан Хмельницький має біографію суперечливу. Ясно – він був великим сином свого народу, зумів дати всім українцям віру в свою державу і силу боротися за неї до переможного кінця. Він зробив великий внесок історію нашої держави. Його постать розгладали багато видатних людей і ця постать ще повність невивчена. Він має як мозитивні так і негативні сторони, але донині пам’ять про Богдана Хмельницького гріє серця справжніх патріотів.

    Детальніше
  • Все в твоїх руках

    Автор: Nataliia Yakymyshyn. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: Творчість, Hand Made, народні ремесла, особистісний розвиток,орнамент,

    Автори навчального інтегрованого проекту - Відловська Олена, Якимишин Наталія. Навчальний проект передбачає проведення індивідуальних та групових форм роботи, проведення екскурсій з метою дослідження теорії та відтворення знань на практиці. Даний проект може використовуватись у 4 класі Основа проекту - учнівські дослідження з різних видів творчості та виготовлення власного виробу, який у майбутньому матиме практичне застосування. По завершенні проекту буде представлено та обговорено накопичені учнями матеріали, сформовано виставку учнівських робіт із їх презентацією. Результати будуть оформлені у вигляді проведення виставки.

    Детальніше
  • «Живучи в теперішньому не забувай про минуле і пам’ятай про майбутнє» (Скажемо сміттю «НІ»)

    Автор: Iryna Heina. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: Сміття, відходи, пластик, папір, скло, природа.

    Актуальність проекту: На сьогодні в Україні проблема смітників - одна з найважливіших серед проблем забруднення навколишнього середовища. У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість матеріалів та виробів, які вийшли з вжитку, починаючи від старих газет, консервних банок, закінчуючи битим посудом, побутовою технікою. Сміття утворюється не лише у житлових приміщеннях, але і в підсобних приміщеннях магазинів, шкіл, лікарень, на вулицях, дорогах, полях і т. д.

    Детальніше
  • Проект «Партія в шахи. Видатні полководці і завойовники як стратегічні гравці в нашій історії та їх постаті в мистецтві»

    Автор: Виталий Знак. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: Чингізхан, Наполеон, Александр Македонський, шахи, партія, стратег

    Мета дати можливість учням порівняти видатних полководців які вони вивчали раніше на прикладі трьох із сотень найвидатніших історичних особистостей і сформувати в учнів навички дивитись на історію з різних ракурсів. Актуальність: на прикладі з поєднанням мистецтва учні зможуть дивитись на історію не тільки як на базу фактажу. Форма проекту: урок.

    Детальніше
  • Вода - це життя!

    Автор: Галина Процків. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: Вода, життя, сніг, джерело, цивілізація

    Актуальність: Вода – це найпростіша, найнезвичайніша, та водночас найнебезпечніша речовина на планеті Земля. Вода допомагає нам у повсякденному житті, підтримує нашу життєдіяльність. Проте вона може спричинити катастрофічні наслідки свого згубного впливу: повені, потопи. Тому першочерговим вирішенням ключового питання буде визначення води як невід’ємної складової всього живого на Землі, та визначення її цінності. Також завдання полягає у виробленні в учнів таких компетентностей як: спілкування державною мовою; основні компетентності у природничих науках і технологіях; уміння вчитися продовж життя; екологічна грамотність та здорове життя.

    Детальніше
  • Годинник - охоронець часу

    Автор: Oksana Horbal. Дата публікації: 09.02.2018.

    Теги: годинник, час, сонячний, година, хвилина, секунда

    Навчальний проект «Годинник — охоронець часу» зорієнтований для проведення у 7-8-х класах загальноосвітніх шкіл на протязі одного тижня, тобто по одній годині з предметів історія, фізика, трудове навчання. Планується саме на цих предметах подавати різну інформацію з орієнтацією на предмет, а саме — годинник. Це допоможе розширенню міжпредметних зв’язків та тіснішому зв’язку теорії з життям.

    Детальніше
  • Сортуй сміття - врятуй життя!

    Автор: Ірина Шелемей. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Забруднення, сортування відходів, чисте довкілля

    Проект націлений на учнів 5-х класів. Основна його мета - навчити дітей правильно сортувати ТПВ та пояснити навіщо потрібно це робити.

    Детальніше
  • Мандруємо річками свого краю

    Автор: Зоряна Павлюс, юля бендера. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Річка, мандрівка, охорона, екологія, свій край

    Проблему недостатнього збереження річок України можна вирішити за допомогою кожного громадянина міста, зокрема учня. Проект передбачає інформування учнів за допомогою художньої літератури, буклетів, брошур, відео та фото матеріалі, інформаційно комп’ютерних технологій. Створення малих творчих груп ,що позитивно вплине на збереження стану річок.

    Детальніше
  • Цікава математика

    Автор: Taras Bodak. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: математика, ребуси, цікавинки, математичні фокуси

    Актуальність: Праця вчителя – постійний творчий пошук. Адже кожен із нас постійно шукає відповіді на питання «Як підтримувати інтерес до математики, пізнавальну активність учнів?», «Як зробити свої уроки цікавими?». Як показує досвід, у шкільному віці учні часто втрачають інтерес до точних наук, такі як математика, фізика, хімія. Саме тому одним з ефективних способів розвитку зацікавленості - проведення нестандартних уроків. Учні із задоволенням виконують несподівані завдання, що сприяє розвитку інтересу до точних наук. Основними завданнями проекту були: 1. Проведення опитування школярів з метою виявлення найбільш цікавих шкільних предметів; 2. Проведення нестандартних математичних уроків; 3. Дослідити використання математики у повсякденному житті. Передбаченими результатами та перспективами були: 1. Підвищення інтересу учнів до вивчення математики; 2. Розвиток дружніх відносин між однокласниками; 3. Формувати навички дослідницької діяльності, класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті. 4. Розвиток лінгвістичної, мовленнєвої та соціокультурної компетентностей учнів.

    Детальніше
  • Навколо світу за 5 днів

    Автор: Sonya Bas. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Подорож, материк, Євразія, Антарктида, Північна Америка, Південна Америка, Африка, Австралія, природа

    Пізнання світу через подорожі

    Детальніше
  • Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай!

    Автор: Віка Музичук, Наталя Савончак. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: права, обов’язки, дитина, громадянин, "вільна людина"

    Навчальний проект передбачає проведення досліджень учнями 2 та 4 класів початкової школи. Даний проект може передбачати залучення дорослих (батьків, вчителів, тренерів і т.д.) відповідно до вікових особливостей учнів. Основа проекту - учнівські дослідження у сфері прав людини, зокрема, право на життя та ім’я, право на любов та піклування, право на особистість, право на освіту та інформацію,право на відпочинок, право на розвиток талантів, право на повноцінне харчування, право на медичне обслуговування, право на честь і гідність, право на працю. Реалізація проекту полягає в тому, що кожного дня протягом тижня розглядаються 2 види прав, котрі досліджували групи дітей, у яких задіяні учні як 2, так і 4 класів. Також проект передбачає взаємодію так званої тріади: вчитель-учень-батьки, яка б дозволила сформувати основну цінність особистості – бути вільною людиною. По завершенні проекту буде представлено та обговорено накопичені учнями матеріали, розглянуто буклети та брошури. Результати будуть оформлені у вигляді колективно підготовленої телепередачі про права дитини.

    Детальніше
  • Багаті традиції рідної землі.

    Автор: Ірина Вівчар. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Україна, рідна земля,звичаї, етнічні групи

    Мета цього проекту – формувати духовно, інтелектуально, та культурно розвинену особистість, викликати бажання пізнавати особливості культурного розвитку українського народу.

    Детальніше
  • "Ти є тим, що ти їси!"

    Автор: Юлія Голодрига. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: раціональність, збалансованість, вітаміни, меню, білки, жири, вуглеводи, поживні речовини, харчування

    Проблема незбалансованого харчування може призводити до різних негативних наслідків, в тому числі порушень центральної нервової системи, функціонування підшлункової залози, зниження захисних властивостей організму, збільшення ризику захворюваності онкологічними хворобами та цукровим діабетом. Поліпшення здоров’я населення України можливо лише в результаті проведення комплексу заходів (зокрема, за підтримки держави), в яких провідну роль зіграло б пропаганда здорового способу життя. Найбільш доцільна вона буде саме у початкових класах, щоб наше молоде, підростаюче покоління з найменших років знало і розуміло наслідки неправильного харчування та користь збалансованого. Навчальний проект передбачає проведення індивідуальних та групових форм роботи, проведення дидактичних ігор та відтворення знань на практиці. Даний проект може використовуватись у 3 класі. Основа проекту – навчити складати своє власне меню харчування та дотримуватися його, а також працювати в команді. По завершенні проекту буде представлено та обговорено накопичені учнями знань, створити ярмарку корисної їжі.

    Детальніше
  • Ти є тим, що ти їси!

    Автор: Іра Грицак. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: раціональність, збалансованість, вітаміни, меню, білки, жири, вуглеводи, поживні речовини

    Проблема незбалансованого харчування може призводити до різних негативних наслідків, в тому числі порушень центральної нервової системи, функціонування підшлункової залози, зниження захисних властивостей організму, збільшення ризику захворюваності онкологічними хворобами та цукровим діабетом. Поліпшення здоров’я населення України можливо лише в результаті проведення комплексу заходів (зокрема, за підтримки держави), в яких провідну роль зіграло б пропаганда здорового способу життя. Найбільш доцільна вона буде саме у початкових класах, щоб наше молоде, підростаюче покоління з найменших років знало і розуміло наслідки неправильного харчування та користь збалансованого. Навчальний проект передбачає проведення індивідуальних та групових форм роботи, проведення дидактичних ігор та відтворення знань на практиці. Даний проект може використовуватись у 3 класі Основа проекту – навчити складати своє власне меню харчування та дотримуватися його, а також працювати в команді. По завершенні проекту буде представлено та обговорено накопичені учнями знань, створити ярмарку корисної їжі.

    Детальніше
  • Пернаті друзі

    Автор: Мар'яна Мацьків. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: пернаті друзі птахи значення рідний край забарвлення

    Проект призначений для учнів 2 класу. Термін виконання - 1 тиждень. Проект запланований на 19-23 березня. Проект відповідає віковим вимогам та інтересам дітей. В ньому розкриваються такі компетентності спілкування державною мовою ,уміння вчитися впродовж життя, ініціативність і підприємливість , обізнаність та самовираження в сфері культури, соціальна та громадська компетентності.

    Детальніше
  • "Сонце як джерело життя"

    Автор: Тетяна Данилюк. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: інтегрованість, міжпредметний характер, компетенності

    Проект проводиться для учнів 3 класу. Даний проект є інтегрованим. Орієнтовні дослідницькі / проблемні запитання: 1. Що таке Сонце? 2. Чи можливе на Землі життя без Сонця? 3. Яку користь і шкоду несе для нас Сонце? 3. Чому взимку день коротший, а влітку – довший? 4. Яке значення сонячної енергії для нас? Завдання проекту: 1. Дослідити значення Сонця для життя на Землі. 2. Встановити причинно-наслідкові зв’язки розташування Сонця відносно Землі взимку та влітку. 3. Навчити складати асоціативний кущ. 4. Розвивати творчість, уяву, фантазію дітей. 5. Вміти спілкуватися іноземною мовою. 6. Формувати навички дослідницької діяльності, узагальнити набуті знання вміння і навички та використовувати їх у повсякденному житті. Очікувані результати: На кінець тижня учні знатимуть: • Що таке Сонце? • Вплив Сонця на наш організм. • Причини різної тривалості дня взимку і влітку. та вмітимуть: • спостерігати за тривалістю дня взимку та влітку; • з’ясовувати користь і шкоду Сонця; • пояснювати, навіщо потрібне Сонце і яка його роль у нашому житті; • розв’язувати задачі на обчислення сходу і заходу Сонця, кругові приклади; • складати асоціативний кущ, загадки, казки; • характеризувати образ сонця у піснях, легендах; • виготовляти аплікацію; • спілкуватися іноземною мовою; • обґрунтовувати свою позицію та слухати інших.

    Детальніше
  • Безпечний Інтернет

    Автор: Ірина Кобильник. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Безпека, Інтернет, Розвиток, Загрози,Здоров’я,Небезпека.

    Цей проект допоможе учням ознайомитися з правилами безпечної роботи в Інтернеті і небезпекою, яка може виникнути під час роботи у мережі, та відповідно як правильно зреагувати на цю небезпеку. Дає можливості розвивати інформаційну культуру, здатність аналізувати, узагальнювати, робити висновки.Проект передбачений на формування навичок здорового та критичного осмислення і усвідомлення та оцінки будь якої інформації, Передбачений формувати навички правильної поведінки в мережі Інтернет.

    Детальніше
  • Пришкільний табір " У диких умовах"

    Автор: Діана Максимчук. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: харчування, палатка, вогонь, орієнтація, добування, виживання, раціон

    Усі діти і навіть дорослі, задаються одним і тим сами питанням, коли йдуть у похід: "Чи готовий я до життя у диких умовах?". Так, звісно не кожен готовий до того, щоб відійти від умов цивілізованого життя. Даний проект спонукає дітей до активного способу життя, оволодіння навичками безпечної для життя і здоров’я поведінки в умовах дикої природи, формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я. Автори проекту: Яковчук Діана Петрівна, Штик Іванна Василівна, Четирбок Марія Богданівна

    Детальніше
<< | 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-300 | 301-320 | 321-340 | 341-360 | 361-380 | 381-400 | 401-420 | 421-440 | 441-460 | 461-480 | 481-500 | 501-520 | 521-530 | >>