Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

  • Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай!

    Автор: Віка Музичук, Наталя Савончак. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: права, обов’язки, дитина, громадянин, "вільна людина"

    Навчальний проект передбачає проведення досліджень учнями 2 та 4 класів початкової школи. Даний проект може передбачати залучення дорослих (батьків, вчителів, тренерів і т.д.) відповідно до вікових особливостей учнів. Основа проекту - учнівські дослідження у сфері прав людини, зокрема, право на життя та ім’я, право на любов та піклування, право на особистість, право на освіту та інформацію,право на відпочинок, право на розвиток талантів, право на повноцінне харчування, право на медичне обслуговування, право на честь і гідність, право на працю. Реалізація проекту полягає в тому, що кожного дня протягом тижня розглядаються 2 види прав, котрі досліджували групи дітей, у яких задіяні учні як 2, так і 4 класів. Також проект передбачає взаємодію так званої тріади: вчитель-учень-батьки, яка б дозволила сформувати основну цінність особистості – бути вільною людиною. По завершенні проекту буде представлено та обговорено накопичені учнями матеріали, розглянуто буклети та брошури. Результати будуть оформлені у вигляді колективно підготовленої телепередачі про права дитини.

    Детальніше
  • "Ти є тим, що ти їси!"

    Автор: Юлія Голодрига. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: раціональність, збалансованість, вітаміни, меню, білки, жири, вуглеводи, поживні речовини, харчування

    Проблема незбалансованого харчування може призводити до різних негативних наслідків, в тому числі порушень центральної нервової системи, функціонування підшлункової залози, зниження захисних властивостей організму, збільшення ризику захворюваності онкологічними хворобами та цукровим діабетом. Поліпшення здоров’я населення України можливо лише в результаті проведення комплексу заходів (зокрема, за підтримки держави), в яких провідну роль зіграло б пропаганда здорового способу життя. Найбільш доцільна вона буде саме у початкових класах, щоб наше молоде, підростаюче покоління з найменших років знало і розуміло наслідки неправильного харчування та користь збалансованого. Навчальний проект передбачає проведення індивідуальних та групових форм роботи, проведення дидактичних ігор та відтворення знань на практиці. Даний проект може використовуватись у 3 класі. Основа проекту – навчити складати своє власне меню харчування та дотримуватися його, а також працювати в команді. По завершенні проекту буде представлено та обговорено накопичені учнями знань, створити ярмарку корисної їжі.

    Детальніше
  • Ти є тим, що ти їси!

    Автор: Іра Грицак. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: раціональність, збалансованість, вітаміни, меню, білки, жири, вуглеводи, поживні речовини

    Проблема незбалансованого харчування може призводити до різних негативних наслідків, в тому числі порушень центральної нервової системи, функціонування підшлункової залози, зниження захисних властивостей організму, збільшення ризику захворюваності онкологічними хворобами та цукровим діабетом. Поліпшення здоров’я населення України можливо лише в результаті проведення комплексу заходів (зокрема, за підтримки держави), в яких провідну роль зіграло б пропаганда здорового способу життя. Найбільш доцільна вона буде саме у початкових класах, щоб наше молоде, підростаюче покоління з найменших років знало і розуміло наслідки неправильного харчування та користь збалансованого. Навчальний проект передбачає проведення індивідуальних та групових форм роботи, проведення дидактичних ігор та відтворення знань на практиці. Даний проект може використовуватись у 3 класі Основа проекту – навчити складати своє власне меню харчування та дотримуватися його, а також працювати в команді. По завершенні проекту буде представлено та обговорено накопичені учнями знань, створити ярмарку корисної їжі.

    Детальніше
  • Пернаті друзі

    Автор: Мар'яна Мацьків. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: пернаті друзі птахи значення рідний край забарвлення

    Проект призначений для учнів 2 класу. Термін виконання - 1 тиждень. Проект запланований на 19-23 березня. Проект відповідає віковим вимогам та інтересам дітей. В ньому розкриваються такі компетентності спілкування державною мовою ,уміння вчитися впродовж життя, ініціативність і підприємливість , обізнаність та самовираження в сфері культури, соціальна та громадська компетентності.

    Детальніше
  • "Сонце як джерело життя"

    Автор: Тетяна Данилюк. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: інтегрованість, міжпредметний характер, компетенності

    Проект проводиться для учнів 3 класу. Даний проект є інтегрованим. Орієнтовні дослідницькі / проблемні запитання: 1. Що таке Сонце? 2. Чи можливе на Землі життя без Сонця? 3. Яку користь і шкоду несе для нас Сонце? 3. Чому взимку день коротший, а влітку – довший? 4. Яке значення сонячної енергії для нас? Завдання проекту: 1. Дослідити значення Сонця для життя на Землі. 2. Встановити причинно-наслідкові зв’язки розташування Сонця відносно Землі взимку та влітку. 3. Навчити складати асоціативний кущ. 4. Розвивати творчість, уяву, фантазію дітей. 5. Вміти спілкуватися іноземною мовою. 6. Формувати навички дослідницької діяльності, узагальнити набуті знання вміння і навички та використовувати їх у повсякденному житті. Очікувані результати: На кінець тижня учні знатимуть: • Що таке Сонце? • Вплив Сонця на наш організм. • Причини різної тривалості дня взимку і влітку. та вмітимуть: • спостерігати за тривалістю дня взимку та влітку; • з’ясовувати користь і шкоду Сонця; • пояснювати, навіщо потрібне Сонце і яка його роль у нашому житті; • розв’язувати задачі на обчислення сходу і заходу Сонця, кругові приклади; • складати асоціативний кущ, загадки, казки; • характеризувати образ сонця у піснях, легендах; • виготовляти аплікацію; • спілкуватися іноземною мовою; • обґрунтовувати свою позицію та слухати інших.

    Детальніше
  • Цвях науки

    Автор: Михайло Рибенчук, Іван Бойко. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: цвях, наука, історія, конструкція, форма, міцність, карта

    Цвях - невелика дрібничка, проте яка міцна, ключова і корисна у повсякденному житті. Ми вважаємо, що вона може бути головною і в навчальному процесі.

    Детальніше
  • "Сонце- як джерело життя "

    Автор: Оля Погребецька. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Сонце,тепло,світло,захід,схід,радість,життя

    : Сонце як джерело життя. Клас: проект реалізовується у 3 класі. Стислий опис: даний інтегрований проект присвячений формуванню міжпредметних зв’язків у дітей. Тобто в учня складається цілісне уявлення про навколишній світ. Дитина повинна зрозуміти, що Сонце –це не лише зірка, а й джерело життя. Під час проекту учень досліджує, встановлює причинно-наслідкові зв’язки, мислить, вчиться спілкуватися іноземною мовою, крім того проект розвиває фантазію, творчість, уяву, формує навички дослідницької діяльності, узагальнення набутих знань, вмінь і навичок та використання їх у повсякденному житті. Результати проекту діти можуть представити у вигляді презентаційних матеріалів. Час, необхідний для реалізації інтегрованого навчального проекту: 1 тиждень. Навчальні предмети: природознавство, математика, українська мова, літературне читання, англійська мова, музичне мистецтво, трудове навчання, основи здоров’я.

    Детальніше
  • " Що ми знаємо про океани Землі?"

    Автор: ХРИСТИНА ОЛІЙНИК. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Океан

    Інформаційна година розрахована на учнів молодшої школи, зокрема для 4 класу. Метою цієї години закріпити знання учнів про океани землі та їх частини. Ця година допоможе учням висвітлити значення океанів та використання його багатств людиною.

    Детальніше
  • Що ми знаємо про океани Землі?

    Автор: Марта Окопна. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: океани Землі

    Інформаційна година розрахована на учнів молодшої школи, зокрема для 4 класу. Метою цієї години закріпити знання учнів про океани землі та їх частини. Ця година допоможе учням висвітлити значення океанів та використання його багатств людиною.

    Детальніше
  • Країна чаю

    Автор: Світлана Дідур. Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: #Країна чаю

    Ви втомилися від важких трудових буднів? Ви нервуєте чи захворіли? Вам необхідно змінити обстановку. А чому б вам не відвідати іншу країну? Я – директор туристичної фірми “WorldTravel”. Ми організовуємо тури в будь-який куточок планети за доступну ціну. До ваших послуг найкращі готелі світу. Новинкою цього сезону є тур до країни чаю. Це незвичайна країна, яка вразить вас і виникне бажання відвідати її знову і знову. Спочатку я познайомлю вас з яскравими представниками цієї країни.

    Детальніше
  • Перші кроки на шляху до вивчення німецької мови

    Автор: . Дата публікації: 08.02.2018.

    Теги: Німецька мова, географія, історія, математика, біологія, музика, Батьківщина, Європа, мапа світу, визначні пам’ятки, хронологія, Німеччина, факти, абетка, цифри, години, частини тіла, підсумки

    Проект допоможе дітям освоїти німецьку мову на першій сходинці її вивчення. Проект розроблений для учнів 5 класу, на два навчальні тижні. У першому тижні пропонується для вивчення історичний та географічний аспекти Німеччини, щоб сформувати у дітей мінімальне уявлення про Німеччину як одну із найбільш розвиненіших країн у Європі. Другий тиждень у нас плавно переходить до вивчення вже власне мови. Три наступні уроки пов’язані з такими предметами як музика, математика, біологія. Де учні вивчатимуть абетку німецької мови, фрази, які допоможуть при знайомстві, цифри, позначення часу в мові та будову тіла людини. На кожному уроці також є поєднання із фізкультурою, адже фізкультхвилинка - невід’ємна частинка на уроці.

    Детальніше
<< | 1-20 | 21-40 | 41-51 | >>