Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

Тернопіль у XX столітті крізь призму фотографій

Автор: Гловацький Антон. Дата публікації: 31.01.2014.

Теги: Тернопіль, крізь віки

ОПИС ПРОЕКТУ ГЛОВАЦЬКОГО АНТОНА

1. Назва проекту – «Тернопіль у XX столітті крізь призму фотографій».
2. Обґрунтування актуальності проекту
Актуальність теми проекту. Станом на сьогоднішній день Тернопіль приваблює усе більше й більше іноземців, що приїжджають у місто у якості туристів, студентів із країн Близького Сходу, Європи. Відповідно, приїжджі посилено цікавляться історією міста та його минулим.
Іноземцям буде цікавою будь-яка інформація про місто, у якому вони перебувають, проте перевага нашого проекту полягає у тому, що він подає інформацію про Тернопіль у вигляді зображень та текстового коментаря, де кількість оригінальних світлин про історію міста XX ст. є доволі великою.
Окрім того, даний проект буде цікавим і для самих жителів міста, оскільки далеко не усі мають доступ до оригінальних світлин з історії Тернополя.
3. Цілі і завдання проекту
Ціль проекту полягає у створення додаткового інформаційного ресурсу для ознайомлення із історією міста відповідного періоду.
Завдання проекту:
– ознайомити іноземних громадян із історією міста відповідних періодів за допомогою підбірки оригінальних фотоматеріалів;
– поглибити знання жителів міста із історії Тернополя;
– створити імідж Тернополя у очах іноземців як такого міста, що має багату власну історію.
4. Терміни реалізації проекту, за нашими підрахунками, становлять 2 роки.
5. Анотація проекту
У даному проекті робиться спроба показати Тернопіль у XX ст. у культурній, політичній, релігійній сферах шляхом підбору необхідного мінімуму фотографій. Автор при підготовці проекту використав наступні методи для розв’язання поставленої проблеми: 1) відшукав у мережі інтернет необхідні фотографії усіх періодів XX ст. (окрім періоду новітньої історії України); 2) провів опитування у соціальних мережах з метою отримати чітке бачення даної проблеми у громадян самого міста; 3) планується провести інтерв’ю із шанованими у місті громадянами; 4) проконсультуватися із фотографами-спеціалістами з метою правильного датування фотоматеріалу; 5) на перспективу планується перекласти друковане видання проекту англійською мовою з метою популяризації серед іноземців та спрощення процесу їх ознайомлення з історією нашого міста.
6. План реалізації, механізм реалізації та схема управління проектом на території
План реалізації має наступний вигляд:
1. Обмірковування ідеї проекту в усіх її аспектах
2. Встановлення усіх необхідних джерел інформації
3. Безпосередній збір інформації
4. Осмислення отриманого фотоматеріалу
5. Узагальнення та систематизація матеріалу та поява друкованого видання як підсумку усього проекту.
Механізм реалізації проекту передбачає поетапне виконання усіх пунктів плану за допомогою означених у попередньому пункті методів.
Схема управління проектом у рамках території: автор куруватиме діяльність проекту, але залучить певну кількість фахівців-істориків, професійних фотографів, програмістів у якості помічників для того, аби виконати проект на найвищому рівні.
7. Кадрове забезпечення проекту: передбачається скористатися послугами військового журналіста-фотографа, професійного фотографа, двох істориків із науковим ступенем у якості консультантів, що допоможуть датувати світлини, а також програміста-комп’ютерника для того, аби грамотно оформити фотовиставку в інтернеті та успішно здійснити комп’ютерну верстку друкованого видання.
8. Критерії оцінювання ефективності проекту:
– наявність практичних результатів;
– відповідність результатів поставленій меті (ефективність);
– адекватність результату проекту витраченим матеріальним та розумовим зусиллям.
9. Кінцеві результати проекту, перспективи розвитку, довгостроковий ефект.
Кінцеві результати: 1. створення друкованого видання, що висвітлило б історію Тернополя зазначеного періоду у світлинах; 2. Організація фотовиставки у Інтернеті або у звичайному режимі; 3. Якнайширша популяризація друкованого видання серед іноземців і жителів міста. Перспективи розвитку даного проекту є вельми обнадійливими, оскільки при додаткових пошуках у архівах можуть буди знайдені та представлені публіці нові фотоматеріали. Довгостроковий ефект справді буде вельми тривалим, але це потребує постійної уваги до проекту.
10. Ресурсне забезпечення проекту.
Для роботи над проектом необхідно мати: доступ до Інтернету, архівів, різних стародруків та рідкісних видань, що мають необхідні фотоматеріали; наявність ПК та уміння працювати із різноманітними пошуковими системами.

Блог: glovacaa.blogspot.com

назад