Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

Життя без конфліктів (Ліпяніна Ю., Стрияк О.)

Автор: Юля Ліпяніна. Дата публікації: 10.02.2017.

Теги: Конфлікт, психологія, соціальна робота, виховна година, тренінг, подолання конфліктів

Конфлікт – одне з найважливіших явищ в сучасному житті. Життя людини в суспільстві досить складне та сповнене протиріч, крім того всі ми різні, маємо різні наміри, інтереси, цілі та розуміння як саме треба досягати власних цілей. В процесі життя ми взаємодіємо, виходячи зі знов таки різних уявлень про те як треба взаємодіяти, тобто маємо зіткнення інтересів як окремих людей так і груп людей.
Мабуть, без конфліктів у нашому житті прожити не можна. Час від часу ми конфліктуємо з рідними, з однокласниками і вчителями, з друзями чи просто незнайомими людьми. Навряд чи існують в природі абсолютно безконфліктні люди, тому що навіть постійно поступатися власними інтересами не зможе навіть найбільш компромісна людина.
Саме слово «конфлікт» (від лат. Conflictus - зіткнення), означає зіткнення протилежних інтересів, поглядів, прагнень, серйозні розбіжності, що призводять до гострих суперечок, до боротьби та протистояння.
Розглядається конфлікт і як загострення протиріч, процес або ситуація, в якій одна із сторін знаходиться в стані протистояння чи ві дкритої боротьби з іншого, оскільки її цілі сприймаються як протистоять власним.
Проект «Життя без конфліктів» відповідає на низку питань: Що таке конфлікт? Як управляти конфліктами? Які існують способи вирішення конфліктів? Після реалізації тренінгу очікуються наступні результати: учні зрозуміють причини конфлікту; навчаться вибирати спосіб поведінки у конфліктній ситуації; сформують навички управління емоціями; засвоять техніки конструктивного вирішення конфліктів. Тому, проект є необхідною актуальною складовою сучасної української освіти. Учні матимуть змогу навчитися управляти своїми емоціями та уникати конфліктних ситуацій, що є невід’ємною складовою життя в суспільстві.
Цільова аудиторія цього проекту: учні 5-7 класів. Термін виконання проекту – 3 заняття тривалістю до 1,5 години.

Блог: http://noconflicts2017.blogspot.com

назад