Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

ГО Тернопіль БІО "Будь господарем свого дому – дбай про «чистоту» свого міста"

Автор: Назар Бурега. Дата публікації: 08.04.2015.

Теги: Господар* Біозавод

Ключові слова: місто, господар, контроль, екологія, біозавод будівництво, законність, порядок, будівлі,
Обґрунтування актуальності проекту.
Складна ситуація в країні показує, що українці до недавнього часу забули про себе та свою державу, свою гордість, глибоку культуру. Весь цей час велась вправна політика для знищення національної думки з метою викоренення по праву істинних господарів цієї землі. За цей час більшість людей почало будувати свої плани не на своїй рідній землі, а закордоном, все більше послаблюючи контроль над владою країни, а постійний спосіб пошуку простих шляхів - розвинуло широкомасштабну корупцію в нашій державі.
Останні події, які сталися в нас показали, що ми все таки ще господарі на своїй землі: зламали загарбницьку владу і отримали знову розвалену державу, зробили свій вибір на виборах, і стали чекати благодаті, які мала звалитися на наші голови, забилися у свої домівки в очікувані, що за нас знову зроблять все.
Отримавши децентралізацію влади, в нас громадян, жителів міста появився шанс давати безпосередні поради і вказівки владі, контролювати її дії. Проте, іде час, а змін не має, це свідчить проте, що громадяни знову стають на ті ж граблі – перестають бути господарями своєї домівки.
Гострими проблемами країни та міста залишаєтютья – військова, енергетична, корупційна, економічна.
Звісно, захист власного дому – це перше та найважливіше, що є і має бути для нас. Значні ресурси (державні та волонтерські) спрямовані саме туди. Ряд реформ, які починають проводитись, показують, що не менш важливою є і енергетина сфера. Це не тільки екномія та зміна ментальності самих громадян – безмірне та нераціональне використання енергетичного ресурсу, але й будівництво нових енергоефктивних об’єктів з метою генервування так званої біоенергії.
Біоенергетичний потенціал України відомий, як нам так і іноземним інверсторам, проте рівень розвитку є чи не наєничим у Європі. Наше місто потребує саме такого об’єкту – біогазового заводу. Відомими є технології, які зможуть вирішити ряд нагальних проблем – еколочна (переробка органічного сміття, яким заповнен місто), виріщення проблеми сміттєзвалища, енергетична – утилізація біологічних довзолить генерувати біопаливо, яке можна використоувати, для потреб громадських об’єктів (лікарень, шкіл) та служб (сміттєвози, громадський транспорт, тощо); нові робочі місця (будівництво, експлуатація, обслуговування); високоефективна оранічна сировина для сілького господарства.
Будівництво такого об’єкту дозволить вирішити чимало питань нашого міста, вернути статус «чистого міста Уркраїни» та стати прикладом для інших, показати що в цьому місці і області є господар – свідомий народ, який не тільки прагне змін, але й реалізовує їх
Мета проекту: створення громадської організації «ТернопільБІО», з метою активної співпраці із органами влади, пошуком, як внутрішніх так і зовнішніх інвесторів, створення наукової лабораторії, яка могла б розвивати та втілювати, як в промислові, так і індивідуальні проекти.
Кадрове забезпечення: активне та небайдуже населення міста, фахівці-ентузіасти (архітектори, будівельники, юристи, бухгалтери та ін.), студенти, наукові фахівці, підприємці, юристи, бухгалтери, тощо.
Терміни реалізації проекту: 3-5 років.
План реалізації проекту. Даний проект буде реалізовуватись у кілька етапів:
І – необхідно створити ГО «ТернопільБІО». Для цього необхідно задіяти людські (пошук спеціалістів та креативних ідей) та матеріальні ресурси (оренда приміщення, поширення інформації серед населення, тощо);
ІІ – отримати дозвіл від міської ради Тернополя на присутність на засіданнях щодо будівництва в місті;
ІІІ – активна співпраця ГО з органами влади задля розвитку міста;
IV – створення діючого сайту організації, що дозволить кожному жителю міста отримувати інформацію про кожного члена організації, звіти діяльності, презентації новинок та втілених проектів, пропозицій, підбірки законодавчих актів, тощо.
V – пошук інвесторів та шляхів впливу на рішення місцевої влади для спорудження біозаводу.
VI – контроль будівництва, встановлення онлайн режиму перегляду.
Критерії оцінювання ефективності проекту. Проект буде ефективним, якщо у місті протягом п’яти років буде побудований біопереробний завод, створено науково-практичну лабораторію міста
Передбачувані кінцеві результати: активно діюча організація, яка дозволятиме і сприятиме розвитку біоенергетиному потенціалу регіону.
Ресурсне забезпечення проекту
• приміщення для діяльності організації (раз в місяць);
• технічне забезпечення;
• канцелярське приладдя;
• створення діючого сайту організації;
• грошові витрати на рекламу.

Блог: bureganazar.blogspot.com

назад