Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

Банк української культури (БУК)

Автор: Zvarych Marianna. Дата публікації: 20.02.2015.

Теги: БУК, Банк_української_культури, центр_українців, спільнота_українців

Вивчення української історії, культури у навчальних закладах Сходу і Заходу різниться не лише оточенням чи географічним розміщенням, а й підручниками, поясненнями вчителів та їх ставленням до культури. У такій різниці спостерігається велика прірва у сприйнятті подальшої проукраїнської інформації, а це, у свою чергу, формує певне ставлення людини до України в цілому та визначає її життєві фрази: «Я люблю чи не люблю Україну». Ми переконані, що дійсно можна любити лише те, що знаєш. Тому потрібно пізнавати Україну!
У якості об’єднавчого фактора та уніфікованого сприйняття інформації пропонуємо створити «Банк української культури» - найбільший інформаційний ресурс України про культуру, традиції, вірування, міфи, які були притаманні українському народу протягом століть. Частина ресурсу повинна навіть стати платформою протистояння інформаційній пропаганді, яка спрямована від недругів держави.
У структурі сайту передбачається створення декількох основних рубрик, як релігія, мова, освіта, мистецтво, народна творчість, обряди та звичаї, житло, одяг, їжа, особистості і т.д.
Формат сайту – багаторівнева платформа українства.
Вимоги до інформації – чітко визначена структура подачі, цікава, корисна для сприйняття, а також передбачені у окремих вікнах фахові коментарі чи статті на певну тему. Зауважимо, що інформацію добавляти будуть не усі бажаючі, а лише фахівці у певній сфері. Наприклад, про Пізнеля і його скульптури може підготувати матеріал дослідниця Віра Стецько (тобто фахівці з певної теми). А усі бажаючі зможуть пропонувати правки, коментувати та поширювати власну інформацію.
Особливість сайту: максимальна мультимедійність у подачі інформації. Наприклад, про того ж Пінзеля, окрім чітко структурованого тексту також необхідно помістити якісні фото, відео, копії історичних згадок, які б найкраще репрезентували певну річ і покращували сприйняття і т.д.
Проект довготривалий і для реалізації потребує залучення багатьох технічних та людських ресурсів. Проте може стати об’єднавчим центром для усіх свідомих українців та своєрідним букварем для тих, хто лише пізнає країну.
БУК – це не аналог Вікіпедії, а найбільша мультимедійна онлайн-енциклопедія, універсальний інтернет-підручник для вивчення української культури.

Блог: http://bankukrculture.blogspot.com/

назад