Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

“Україна - наш дім! Ми – господарі в нім!”

Автор: Тизьо Тоня. Дата публікації: 20.02.2015.

Теги: Ключові слова: господар, Україна, працьовитий, дбайливий, відповідальний, дім, під’їзд, вулиця, громада, працівник, сім’я, слабкі, бідні, держава, патріотизм, Батьківщина, піклування, гостинність, культура, обов’язок, могутність.

Проект створений для молодших школярів. Триватиме він 4 роки – протягом навчання дітей у початковій школі. Завершиться тим, що на закінчення школи учнями 11-го класу вручать їх класні “книги” із описаним ідеалом господаря (того, якого вони уявляли в початкових класах).
Мета проекту: розширити уявлення дітей про господаря, його обов’язки і діяльність; розвивати мислення, творчість, патріотичність, працьовитість, виховувати любов, повагу до Батьківщини, сім’ї, природи, історії.
Частини проекту
Теоретична частина
Кожен другий тиждень дітям потрібно давати запитання, які є записані на аркушах паперу (в зошиті).
1 клас – «малює» відповіді, адже діти ще не вміють добре писати. 2,3 і 4 класи – дають письмову відповідь (2-3 речення). Всі роботи учнів потрібно збирати і підшивати в книжку.
Практична частина
Наприкінці кожного навчального року (початок квітня, і лише 4 клас – березня) вчитель дає дітям завдання практичного характеру. Учні повинні створити свій маленький проект на тему «Я – господар…». Над цією роботою вони працюють цілий місяць. На початку травня (4 клас - квітня) діти приносять свої проекти і на уроці захищають їх. З цих робіт вчитель організовує виставку в класі або на коридорі. Після закінчення навчального року розбирає виставку, а дитячі проекти складає в майбутню книгу.

Блог: http://proprietorofukraine.blogspot.com/

назад