Кафедра інформатики та методики її викладання
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

Вихідні в "сусідів"

Автор: Іванейко Марина. Дата публікації: 17.02.2015.

Теги: Україна, школа, культура, спілкування, друзі, подорож, друзі, єдність

Сьогодні, коли в Україні йде війна, особливо гостро стоїть питання зваємопізнання і розуміння між українським народом, адже як говорить одне із положень новели «Буди українцем» в Українській хартії вільної людини: «Не існує ані галицького, ані донецького, ані одеського, ані київського народів». Проте, на жаль, цих почуттів не вистарчає народові, саме через їх відсутність і склалась така ситуація в державі. І кому як не дітям - майбутньому нашої країни – вирішувати цю проблему.
Проект «Вихідні в «сусідів»» створений в рамках популяризації положень Української хартії вільної людини і надає можливість дітям відвідати різні куточки України, спілкуватись із різними людьми, знайомитись із особливостями їхньої культури та традицій, ділитись своїми враженнями і досвідом.
Основна мета проекту - розширення і зміцнення взаємозв’язків між різними регіонами України, сприяння консолідації народу; обмін традиціями і ознайомлення з культурними особливостями кожної області.
Завдання:
- підвищення загального рівня ерудованості учнів;
- зміцнення патріотичної свідомості серед молоді;
- розширення та зміцнення спілкування між різними регіонами України;
- ознайомлення учнів із повсякденним життям пересічних громадян різних областей країни.
Джерела фінансування проекту «Вихідні в «сусідів»»: Міністерством освіти і науки України (гранд);спонсорська допомога (рекламні акції тощо); допомога небайдужих громадян (можна перерахувати кошти на спеціально створений рахунок).
Аудиторія: учні 8-11 класів.
Тривалість проекту: 5 днів, а з урахування вступного та заключного етапів – 2 тижні;
Проектом передбачено створення сайту програми, де міститиметься вся необхідна інформація, списки населених пунктів та шкіл, які беруть участь, та кандидатів на поїздку. Учасником проекту можна стати шляхом заповнення анкети на сайті або поданням письмової заяви комітету навчального закладу.
Механізм реалізації проекту:
Вступний етап:
- учень став учасником проекту і в результаті конкурсу був обраний для поїздки;
- проходить інструктаж щодо питань поїздки і отримує певне завдання (описати певне свято, подію, визначне місце регіону, пам’ятку природи чи архітектури, порівняти традиції тощо – тип завдання залежить від віку учня і місця його подорожі) та вирушає в подорож;
Реалізація завдань проекту:
- після прибуття до родини, школяр знайомиться із новими людьми, традиціями і культурними особливостями регіону, відвідує різноманітні заходи і культурні центри, зокрема і навчальний заклад, який його запросив, бере участь у навчальному процесі, обмінюється думками, досвідом, розповідає про себе і своє місто тощо;
Заключний етап:
- після повернення додому учасник програми готує звіт із подорожі і представляє його однокласникам, ділиться враженнями, доповідає про виконання завдання.
Проект «Вихідні в «сусідів»» передбачає покриття витратів на проїзд учня та частково харчування і медичне страхування на період проекту.
Основним критерієм ефективності проекту є збільшення кількості його учасників, а також території поїздок. Перспективою програми є збільшення тривалості перебування учнів в інших родинах, навіть до перебування протягом всіх літніх чи зимових канікул.

Блог: http://vuhidnivsysidiv.blogspot.com/

назад